GigaFiber'de 550mbps hızı aşamamak

Bu sorunla cebelleşmemin 3. haftasında gelmişlerdi. Zira bundan önce iki kez ekip geldi ve yaptıkları hiç bir müdahale işe yaramadığı için en son bu müdahalelerin işe yaramadığının kanıtlanması için o mühendisi gönderdiler, o da sorunu onaylayınca süreç hızlandı.

1 Beğeni

Sorun devam ediyor bende açıkcası, attıkları saçma sapan yazı cevaplarından da anlaya bilirsiniz


ben diyorum internetin yoğun olduğu saatlerde hızım kullanımı engelliyecek kadar düşüyor, onların verdiği cevap: hız testiniz internet kullanımın yoğunluğuna (aynı saatte size yakın bölgelerde internet kullanan kişi sayısı ev içi tesisatınızın kalitesine ev içinde ineternete…vs) işin özü şu biz kapasite artırmıyoruz siz salaksınız. evimde iç tesisatta cat7 kablo kullanıyorum ayrıca 5g ile bağlı telefonumla bile 30-40 mb. hız alıyorum.

1 Beğeni

Bende sorunlar düzeldi. Rakamlar olması gereken hale geldi, ilk 1 aylık internet raporum; Umarım bu imkan her yere ulaşır çünkü harika bir hizmet ve performans sağlıyolar. saniyede 60-90mb/s indirme/yükleme yapıyorum hayali rakamlar gerçek oldu.

Sizin hangi mahalle?

Değerler mükemmel bizde sabırsızlıkla bekliyoruz nasip olur mu diye…

Başlık Netflix dizisi gibi bağımlılık yaratıyor. Hergün bakasım geliyor. Kendim İzmir’de oturuyorum oysaki.
TurkNet inşallah sezon finalinde Esenler’in kapasite sorununu çözer de diğer sezonda bambaşka semtleri görüruz.

Şaka bi yana ben bile üzülüyorum kapasite sorununa. Umarım hem TurkNet hemde kullanıcılar mutlu olur :slight_smile:

2 Beğeni

Esenler kemer mah oturuyom saat 21 bağlantı hızım 30 mb iiki gündür ekip gelecek deniyor packet losstan oyun ızdırap oldu.Alperen bey bir gelişme varmı acaba.

İstanbul gaziosmanpaşa karlıtepe mahallesindeyim. Günlerdir aynı sorun ile uğraşıyorum. Gigafibere geçtik vdsl arar olduk. Acaip ping problemi yaşıyorum akşam saatlerinde hızım düşüyor pingim çoşuyor bununla ilgili bir kaç speettest görseli atayım. Tüm testler verdikleri zyxel modem üzerinden iyi bir cat6 kablo ile yapıldı.Öğlenden önce TurkNet ten geldiler. Bende sevindim laptop ile gelip hız testi yapacaklar diye. Maalesef saha ekibi gelmiş. Normal test yapıp gittiler. Ama işin sevindirici boyutu kablomun kaliteli olduğunu normalde bu değerlerin üzerinde sonuç alınması gerektiğini söyledi arkadaşlar. 1adım bile olsa ilerlemekten mutluyum :grinning:

1 Beğeni

Selamlar @AnorieL, adresiniz ziyaret edilerek probleminiz en kısa sürede çözüme ulaştırılacak. 57796141 numaralı kaydı takip ediyorum :raised_back_of_hand:

Selamlar @Ali_vardar, konu içerisinde destek kaydınızın numarası yok ve forum profilinize müşteri numarası tanımlı değil. Bu sebepten hizmetinize ulaşamadım. Destek kaydınızın numarasını benimle paylaşır mısınız? :raised_back_of_hand:

@alperenatici 57762178 destek kaydi

Sizin de adresiniz ziyaret edilecek Ali Bey, kaydınızı listeye aldım :heart_hands:

1 Beğeni

@alperenatici bugün arkadaş geldi iç tesisat ile ilgili sorun yok kemer mah 3-4 kişiden daha aynı şikayeti almışlar artık ona göre çozüme ulaşacak ekipleri yönlendirin saha ana dolaplarına güncellememi yapılacak veya kapasite mi arttırılıcak bilmiyorum biran önce sorunlara çözüm odaklı ekip gelirse sevinirim.

1 Beğeni

Esenler Davutpaşa ve Nine Hatun dışında tüm mahalle sorunlu hocam Davutpaşanın yakın zamanda kapasitesi arttırıldı fakat her akşam ufak ufak düşüyor haliyle endişeleniyorum aynı şeyleri yaşayacağım diye, inşallah kökünden Esenler’i komple hallederler.

2 Beğeni

@alperenatici bey sadece bir bölgeye mi bakıyorsunuz? Destek kayıtları bakımından sordum.

1 Beğeni

Davutpaşa Mah. düzeldi dedim de ben bi kaç gündür kontrol etmiyordum pek düzelmişe benzemiyor haftasonu akşamı böyle oluyor demek ki :slight_smile:

1 Beğeni

Bugün saha ekibi geldiler. Yeni modem ve gpon cihazı taktılar ama sonuç aynı baya bir uğraştılar bilgisayar üzerinden test yaptılar ilgili yerlere görseller gönderdiler ve sonuç olarak durum network ekibine kaldı. Sabah saatleri olması ve yoğunluk olmamasına rağmen 70 80 mbit download hızlarını alınca onlarda şaşırdı bakalım sonuç ne olacak.

3 Beğeni

Selamlar, takip etmesi daha kolay olması adına süreci tek bir başlık altında topluyoruz;
https://forum.turk.net/t/gigafiber-kapasite-hiz-sorunu/

Selamlar, takip etmesi daha kolay olması adına süreci tek bir başlık altında topluyoruz;
https://forum.turk.net/t/gigafiber-kapasite-hiz-sorunu/