Gigafiber wifi hız sorunu

Böyle internet hızımı olur allah aşkına ya modemi bile değiştirdim sonuç aynı ama hat değerleri normalmiş nasıl oluyo anlamıyorum router aldım keenetic titan ancak bu şekilde hızlarım

Wi-fi dağıtıcı cıhazı kadar alıcı cıhazı da önemlı yanı kullandığınız telefon yada laptop wifi kartının destekledıgı max hız vardır güncel bır cıhazla modemın yakınından test etme şansınız varsa Örneğin: Galaxy S22 Ultra ve Üst modelleri, Xiaomi 13 Pro - İphone 14 ve üstü yani yeni cihazla hız testi yapma şansınız var mı. Misal bende Pcde 900u 900d goruyorum wifi geçince yarıya yarıya düşüyor güncel bır telle yaptıgım da ise 600 gıbı hızlara çıkabılıyor

Wi-fi dağıtıcı cıhazı kadar alıcı cıhazı da önemlı yanı kullandığınız telefon yada laptop wifi kartının destekledıgı max hız vardır güncel bır cıhazla modemın yakınından test etme şansınız varsa Örneğin: Galaxy S22 Ultra ve Üst modelleri, Xiaomi 13 Pro - İphone 14 ve üstü yani yeni cihazla hız testi yapma şansınız var mı. Misal bende Pcde 900u 900d goruyorum wifi geçince yarıya yarıya düşüyor güncel bır telle yaptıgım da ise 600 gıbı hızlara çıkabılıyor

Iphone 14 pro max ile hız testi yapıyor.

Keenetic titan normal bir kullanıcı için gayet üst düzey bir Router. 800 900mbps leri wifi ile rahatlıkla verebilecek bir cihaz.

Dediğinize göre iPhone 14 pro Max ile test yapıyor, bu da gayet üst düzey bir cihaz.

Kablolu hızı ne durumda onu merak ettim şimdi ?

Kablolu normal ve wifi hızı düşükse farklı cihazlar ile test etmeli ki sorun kendi cihazına mi özel genel bir sorun mu anlaşılmalı.

Wifi de sorun sadece kendi telefonunda ise telefonuna yazılımsal bir müdahale yapılmış mı orası önemli nokta.

kaç Ghz ile bağlısın belli değil, wifi sinyal kaliten çok güçlü değil belli ki modeme kısmen uzak yerden test yapıyorsun…hat değerlerin bence de normal…herşeyi modemden beklemeyin…biraz sizde uygun şartlar oluşturun…kablolu bağlantı değil bu…

turknetin kendi modeminden aldığım hız

aynı sorun bende de var 922 mbps kabloluda hız alırken kablosuz da 185 ila 210 arası falan oluyor maximum kanal numarasını falan değiştirmeyi deniyecem bakalım