Gigafiber sonunda aktif oldu be

Sultangazi’de kazı yasağı varmış. Proje kapsamındaki her mahalle için mi geçerli bilmiyorum ama muhtemelen öyle. Uzun bir süre herhangi bir çalışma beklemeyin.

Bu bilgiyi nerden öğrendiniz?

Donanımhaber forumunda paylaşılmış

iyi hayırlı olsun da o kadar hızlı internet ile ne yapılıyor merak ettim ben 100mb kullanıyorum haydi haydi yetiyor da en önemli sorun upload hızları 2 ye 1 yada 3 e 1 gibi hız oranı olmalı.

Sürekli oyun indiren, youtube’a video yükleyen biri olduğum için işime geliyor.

Asimetrik internete alışmışsın anlaşılan :smiley: Şunu diyeyim bilgin olsun farkında değilsen tabi gigafiberde tam kapasitede download hızı upload hızından 5-10mb daha az oluyor…

asimetrik internete alışmışın derken neyi kast ettiğini anlamadım,

yazdığıma dikkat edersen 100 mb hızın yettiğini ama gönderme hızlarının düşük olduğunu belirttim ki bunu sadece kendi adıma değil ülke geneli olarak düşünmeni tavsiye ederim.

ülkede herkes gigabit internet kullanmıyor ki sanırım sen kullanan taraftasın, ülkede kaç kişi yapa altyapısına erişebiliyor?Herkesin her şeyi bilmesini beklemen seni benim gözümde megaloman yapar.

“upload hızları 2 ye 1 yada 3 e 1 gibi hız oranı olmalı.” bunu diyen sizsiniz bunlar asimetrik interneti kullanan insanların diyeceği türden yorumlardır. Gigafiberi ya bilmiyorsunuz ya da bilmemezlikten geliyorsun gibime geliyor… İstanbulda oturuyor olsaydım size hak verirdim ama hiç alakası olmayan gigafiberin yıllarca gelmeyecek 1 yerde oturuyorum. Yapa o bile benim için hayal… TürkNetli bile değilim! Gigafiberi bilmemen sizin açıkçası bu dünyaya gerçeklere gözlerini kapamış olduğunu gösterir. TurkNet diyince zaten gigafiberi bilmek aslen en normal şeyken yorumunuz “Herkesin her şeyi bilmesini beklemen seni benim gözümde megaloman yapar.” benimle dalga geçiyor olduğunu gösterir… her şeyi değil olabilecek en basit şeyi bilmemen açıkçası gerçeklere cahil olduğunu gösterir…

Bağlantınızı gerçekleştirmeden önce lütfen kemerlerinizi bağlayın :rocket:

1 Beğeni

kendine bir sözlük uydurmuş ona göre yazıp çiziyorsun megaloman olduğun konusunda şüphem kalmadı yazarak zaman kaybettiğimi düşünüyorum artık kayda alıp da yanıt vermeyeceğim.

cahil olmayayım yeter bana

Herkes her şeyi bilecek diye bir olayı yok. Yeni bilgiler öğrenmek güzeldir fakat saygı çerçevesi üzerinde yeni bilgiler öğrenmek güzeldir.

Bilgiler paylaşıldıkça güzelleşir. @internetci @JusTiMe

bende şemşipaşa mahalledeyım 11 sk aradilar 4 mayıs beni aktif oldunu soylediler 5 mayıs ekip geldi sinyal yok dedi 1 hafta içinde belki hallolur dediler zort bakalım beklicez :smiley:

1 Beğeni

Benimki bugün bağlandı şuan aktif olarak kullanıyorum. Senin biraz şanssızlığına denk gelmiş gibi :smiley:

1 Beğeni

offff cok iyi super downloadun 700 olması normal gibi geliyor zamanla guncelleiyip geri cikar bence yeni hat cunku
cok sevindim senin için inş benimkide hallolur tez vakite

1 Beğeni

acaba şemşipşa da butun coğu binalara mi takılmıstır o kutu yoksa biz mi şanşliyız

Teşekkür ederim dostum umarım en kısa zamanda geçersin sende. Download hızı bazen 450 mbps oluyor bazen de 600mbps bende anlam veremedim düzelir diye umuyorum.

1 Beğeni

Sanırım bütün binalara takıldı. Her baktığım binanın altında siyah ince kablolar var.

bazı kişilerın başka yerlerde 30 mbps upload da 400 olmuş burdaki alperenatici abi kayit oluşturun demiş oyle sorun olursa

1 Beğeni

Bakalım olmaz umarım öyle bir sorun :smiley:

1 Beğeni