Gigafiber Pon ışığım yeşil yanıyor fakat sabitlenmiyo

Merhabalar daha önce hız problemi yaşıyordum hızım sabit gelmiyordu ama hızım 300-400 mbps civarıydı evde intnernet çalışıyordu şimdi ise internetime giremiyorum koronalı olduğum için ekipler gelip bakamıyorda ama intnernete girebiliyordum şimdi ise hiç giremiyorum pon ışığı yeşil yanıyor sonra sabitlenmiyor sürekli böyle

Selamlar @AhmetKaya, öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede iyileşirsiniz :pray: Rahatsızlığınız bittiğinde destek kaydı oluşturursanız cihazınıza müdahale sağlanır :partying_face:

Hocam en azından internete girebiliyordum şimdi hiç giremiyorum internete girdiğim zamanlarda ont pon ışığı sabitti :pensive:

TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden destek kaydı oluşturun yardımcı olurlar.

1 Beğeni

1 haftadır destek kaydım açık fakat ozamanlar hız sorunu yüzünden açmıştım download ta sorun vardı ama ona rağmen internete girebiliyordum şimdi ise hiç bir türlü giremiyorum

Destek kayıt nuramanızı alabilir miyim.

1 Beğeni

Tekrar selam, belirttiğim gibi rahatsızlığınız geçtiğinde kaydınız üzerinden ulaşırsanız süreciniz saha ekiplerine aktarılacak :raised_back_of_hand:

1 Beğeni

hocam internetim geliyor fakat hızım 585 mbps download Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test gerçi hiç olmamasından iyidir

Selamlar @AhmetKaya, arka planda hiçbir cihazın internet kullanmadığından emin olarak İnternet Hız testi: Geniş bant bağlantınızı test edin - nPerf.com bağlantısı üzerinden kablolu hız testi gerçekleştirir misiniz?

buyrun hocam burda daha düşük çıktı

Hocam cidden iyice düştü hızım

Hocam yine test atam dedim fakat bu sefer GHz bantlarını da kapattım sonuçlar

Modeminizin yazılımıyla alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Siz manuel olarak bir işlem yapmayın. Gerektiği durumda modem değişimi ya da yazılım müdahalesi sağlanacak. 59043435 numaralı kayıt üzerinden gereken adımlar atılacak :raised_back_of_hand:

1 Beğeni

Hocam modem 8625 ile değişti önceden kullandığım 3623te hız testi attığım da (ilk bir ay) 600 mbps download
300 ila 500 mbps arası upload görüyordum telefonda şimdi ise tam tersini görüyorum upload yüksek download düşük oluyor bunun sebebi nedir bu arada 3623 te belli bir zamandan sonra onda da 350 mbps down 300 ila 400 mbps download gördüm yani bu downloadtaki ani hız düşmesinin sebebi nedir elbette ki kablolu sonuç en doğru olandır ilk başta 3623te 940 download ve 940 upload görüyordum kabloda sonra zamanla (1 1 buçuk ay) hız dalgalanmaları düşüşleri falan yaşadım bunun sebebi nedir şuan kabloluda test yaptığımda 784 download 932 upload gördüm evet şuan düne göre çok daha iyi hızım ama akşama görüşürüz anlatmak isteğim olay neden kabloluda stabilite yok Cat 5e ile önceden aldığım 940 a 940 hızları şimdi neden almıyorum onu anlamıyorum keske hızım hep sabit kalsa mesela 750 ila 850 download upload da 850 ila 940 arası sabit kalsa yeterli ama malaesef sabit değerde kalmıyor

Screenshot_2022-12-13-14-52-46-119_org.zwanoo.android.speedtest

8623 ile ilk speedtesttim bu şekilde

Buda 3623 ile ilk testim 3623 ilk defa kurulumda gelen modem kablolar vs herşey aynı cat5 e

buda 8623 le ilk kablolu testim

Düne göre bugün hızım biraz daha iyi ama anladığım kadarıyla kapasite sorunu var bunun modemle yada ont ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü 900 mbps ve üstü sabit upload veriyor