Gigafiber müşterisiyim adsl kullanabiliyorum

Merhaba arkadaşlar dün yaklaşık 72 günlük sancılı süreç sonunda yeni aboneliğimle birlikte gigafibere geçiş yapabildim. Dün gigafiber ekiplerini beklerken kendi adsl modemimde, arayüzden, turknetin bana verdiği kullanıcı adı ve şifreyle oturum açtım. Hemen internete girmedim biraz bekledim online işlemler kısmında “oturum açtığınızı gördük faturalandırma için interneti kullanmanızı bekliyoruz” tarzında bir yazı vardı interneti bu yüzden kullanmadım hiç. Sistemde hata oluşmasın gigafiber kurulumu yapıldı sanılmayayım diye. Sonrasında ekipler geldi gigafiber kurulumu yapıldı modemim yapıldı. Ekipler gittikten sonra adsl modemim acaba internete girecek mi diye baktım ve girebiliyordum. Adsl de 16 Gigafiberde 900 küsür hız alıyorum. Evimin bir köşesinde fiber hiç çekmiyor sadece adsl çekiyor acaba iki modemden de interneti kullanırsam sıkıntı olur mu? Çünkü ben fiber abonesiyim adsl değil.

Selamlar @neis, şu an iptal olan ADSL üzerinden hizmete erişiminiz devam ediyor mu?

1 Beğeni

iptal olan adsl değil fiber abonelik hesabımdan adsl bağlantı alıyorum.

ADSL modeminizi de kullanabilirsiniz, fakat alabileceğiniz hız ekte paylaştığınız gibi olur :face_holding_back_tears:

Bir süre sonra ADSL sinyaliniz tamamen kesilebilir. Evin diğer köşesinde çekmesini de istiyorum diyorsanız bir tane Router veya ap edinin kablolu olarak diğer odaya taşıyın