Gigafiber Montajı hakkında sorum var

Merhaba Dostlar 1 ay önce Apartmanımıza TurkNet Tarafından Gigafiber kutusu konuldu sinyalin aktif olmasını bekliyoruz. Benim kafama takılan merak ettiğim soru apartmana konulan kutunun montajını yaparken TurkNet ekipleri nasıl bir yol izliyor ? Ben 1. katta oturuyorum kutuyu apartman girişine kapının hemen sol tarafına koydular doğal gaz boruları sağ taraftan geçiyor apartman girişinden benim oturduğum 1. Kat’a bu kabloyu çekmek için apartmanda ekipler herhangi bir yere delik açacak mı ? çünkü sağa sola bakıyorum herhangi bir boşluk göremiyorum kutunun konulduğu yerden biraz ilerleyince merdiven var neden bunu dert ediyorsun diye soracak arkadaşlar için hemen cevap vereyim apartman 5 katlı 4 kat ’ ı dolu içinde 4 aile yaşıyor 2 aile benim gibi teknolojiden anlayan kafa dengi kolay anlaşılacak insanlar, diğer 2 aile 60 yaş üstü teknolojiyle arası olmayan ikna edilmesi zor insanlar ekipler bir yerde delik açmak ister bunlar kabul etmezse kavga etmek yada sorun yaşamak istemiyorum bu yüzden merak edip sordum.

Büyük ihtimalle hali hazırda altyapınız bağlı değilse prizden ismini bilmiyorum, mantıken doğalgaz borularının yanından geçirirler. Ki diğer daireler buna karışamaz bildiğim kadarı ile

1 Beğeni

Zorluk çıkartırsa direkt polis çağır ben işimi internet üzerinden yapıyorum işime engel oluyorlar de karakoldan çıkamazlar akşama kadar sende ekiplere istediğin gibi kablo çektirirsin. :joy::joy:

2 Beğeni

En kolay yolu sonradan çekilmiş doğalgaz borularının yanında ki boşluklar veya zayıflamış beton

bizim apartmanda doğalgaz borusu ince hiç bir tarafında boşluk yok . Binanın tasarımıda karısık ince doğalgaz borularından geçirmek istese kabloyu bir yere kadar geçirebilir daha sonra karşısına merdiven çıkıyor ondan sonra 1. katta doğalgaz borusu kolonu var öyle devam ediyor karışık çok anlamadım

Eğer yeni bir bina ise belki internet veya anten kablosu için bir şaft da yapılmış olabilir. Yoksa bile yine katlar arası uzun matkap ucu ile delik delinerek geçirilebilir

1 Beğeni

ModeratriX

cevap için sağol hocam biraz önce kutunun konulduğu en alt kata inip bir daha detaylı bir keşif yaptım kutuyu sol tarafa koymuşlar doğalgaz borusu sağ tarafta kabloyu soldan sağa doğru götürüp o hizada duvarı takip ederek kabloyu çekmeye devam ederse benim daireme çok rahat getirir o ince siyah kabloyu delme işlemine gerek kalmaz ee tutturursa ben delicem delicem diye onu bilemem tabi :slight_smile:

1 Beğeni

Umarım sorunsuz kavgasız sağlıklı bir şekilde işlemler tamamlanır bir an önce yüksek hızlı internete kavuşursunuz :pray:

1 Beğeni

inşallah hocam her gün müptezel gibi sabah akşam sorgulama yapmaktan bıktım yüksek hızı istiyorum artık çıldırdım