Gigafiber mi geliyor?

Gerçekten bekleyeceksin yapabilecek bir şey yok altyapı gelsin kurban keseceğim devede kesebilirim

Adres değiştir deyip sadece daireyi değişip bir daha bakın. Ben baktım diğer dairelerde yan binada çıkmıyor sadece benim daire ve Türknetli bir dairede daha çıktı.

2 Beğeni

Demek sadece bu yazı çıkan dairelere gelecek havadan kablo atacaklar bizde modeme bağlayacağız komedi gibi üç vakte kadar gelecek yazsaydınız daha inandırıcı olurdu :grin:

Altyapı talebi yapıp planlamadaki bölgelerde olan kişilere en geç 20 hafta’da bağlarız gibi bir tahminle yazdıklarını düşünüyorum ama belediyelere bağlı .

1 Beğeni

Sence hangisi doğru ya çalıştıklarına emin değilim

Benim aynı binada gigafiber için başvurduğum dairede hiç bir ibare yok ama aktif olarak kullandığım ve gigafiber için başvuruda bulunmadıgım daire de 20 Hafta ibaresi çıkıyor.

2 Beğeni

20 Hafta o kadar büyük bir süre değil 4.5 ay yapıyor böyle çıkan arkadaşlar bir yere taahhüt vermesin 2 ay sonra gigafiber kablosunu görüp üzülürsünüz.

Evet haklısınız 20 hafta büyük bir süre değil. Dolayısıyla 20 haftada bir şehre gigafiber altyapısı getirmek imkansız gibi bir şey :slight_smile:
Bana Antalya’daki adresimde bu uyarı çıkıyor ve daha öncesinde Antalya’da gigafiberle ilgili bir çalışma yapılmadı diye biliyorum

Zaten bu amaçlanmış sanırım müşteri kaçmasın diye yapılmış benim anladığım kadarıyla. 2023 Haziran sözüne inandığım gibi inanacak değilim şahsen. Akrabam var alt dairede o da Türknetli onun dairede de 20 hafta çıkıyor, başvur demiştim başvurdu mu bilmiyorum. Ama diğer dairelerde yan blokta falan çıkmıyor.

Antalyada gigafiber var.

3 sayfayı da okudum. Planlar dahilinde olduğunu bilmiyordum. Ama en son 3 ay önce henüz kazı çalışması dahi başlamadığı bilgisi verilmiş. Merakla bekliyoruz. Umarım en kısa sürede gelir

2 Beğeni

Bize yani izmir buca atatürk mahallesine 10 hafta önce kablo döşendi. Kutuların takılmasını bekliyorum öncelikle… 20 hafta süre az gibi ama 10 hafta nasıl geçti bir sorsanız. Hevesten her akşam eve geldiğimde kutu bağlanmış mı diye bakmaktan meczup oldum. Leylasına kavuşamayan mecnun gibi kapıyı açıp eve giriyorum. Bizim mahalleden önce bitişik mahallemiz olan adatepe mahallesine başlamışlardı. Orada son zamanlarda hızlı bir aktifleşme var. Yeni sokaklarda başvuru almaya başlamışlar. Sanırım orayı bitirerek gelecekler. Eğer bir aksilikten dolayı durmazsa… normalde iki mahallede birden çalışma sürüyordu. Şu anda benim mahallemde aktif olmuş bir yer bulamıyorum. Belki kablolama bizde devam ederken onlarda aktivasyon sürüyordur. Sonrasında bir sonraki mahalleye kablolama için geçip bizde aktifleşme başlar umudum var.

İlde olmayan altyapıyı ilçeye getireceklerini sanmadığımdan taahhütü imzaladim.

1 Beğeni

20 hafta icinde demek istiyor hocam

Bende hepsinde gozukuyor ama hocam

Ben TurkNet musterisiyim kendi adresim icin basvuru yaptim ve 20 hafta yazisi gozukuyor ayrica baska bir adresi daha sorguladim orada TurkNet kullanilmiyor ve gugafiber basvurusu da yapilmadi ama orada da 20 hafta yaziyor random ya da taleple alakali bir sey degil bence

Sizin orda çalışma var mı belki ondandır? Adresimi ifşa etmek istemediğim için ssleri paylaşma gereği duymadım ama bende böyle sonuçlar.

1 Beğeni

Ben bursada oturuyorum daha bursada bile calismalar baslamadi sanirim :slight_smile:

1 Beğeni

Bende de 20 hafta diye çıkıyor fakat aynı binada başka dairede çıkmıyor . TurkNet kullanan 2 kişiyiz sadece 2 dairede çıkıyor 20 hafta bildirimi. TurkNet in müşteri kaybetme korkusu muhtemelen.

2 Beğeni

bende de çıktı. binamızda başka bir daire için baktım ama çıkmadı. açıklama bekleyelim bakalım

1 Beğeni