Gigafiber Kutusu hakkında

Kendileri süreci uzatıyor tilt oldum

1 Beğeni

bende anlamadım doğru düzgün diyin ki kaldırdık yatırım planından gelmicek

1 Beğeni

Ben cidden anlam veremiyorum buraya yatırım yapmışsın e hizmeti kurda kullanalım ama yok bütün ekip cem çelebilerin 10 milyon haneye fiber sözünü gerçekleştirmeye çalışıyor. 10 Milyon hanede fiber Olsa ne yazar getirip bırakıyorlar bildiğin ondan sonra uğraş dur yok ekipten bilgi bekliyorum yok sinyal yok yok sizi arayacaklar boş boş bahaneler boş boş süreyi uzatmalar ben 2 senedir gigafiber bekliyorum işin uca dayım ya kutu aktif tüm sorunları çözüldü gelipte kurulum yapmıyorlar anlam veremiyorum tilt oldum TurkNet 'e bu kadar ilgisiz olmamanız lazım siz azımsanmayacak kadar abonesi olan bir telekomünikasyon şirketiniz Bu ne ilgisizliktir bu ne alakasızlıktır.

Ekleme: Şimdi aradılar ve altyapı kaynaklı arıza var dediler Bruhh şaka gibi cidden yepisyeni altyapıda nasıl bir arıza olabilir anlam veremedim cidden

1 Beğeni

Kutuyu koyup heycanlandırıyolar herkezi bidaha bekletiyolar.Hazır cekilmis kabloyu kutuyuda koymussun nie bekletiosun ki anlam veremiyorum Benim daha 1 hafta oldu koyalı kutuyu ama 2 ay beklicez gibi burda olanlara gore

Gelen yanıtları incelediğimde bir açıklama yapılması gerektiğini düşündüm kısaca anlatmaya çalışacağım. Her şey kabloyu çekip kutuya bağlamak ile bitmiyor maalesef, uyulması gereken prosedürler ve test süreçleri var. İstanbul için konuşmam gerekirse her bölgede oranın belediyesinden izin almak gerekiyor ve her belediyenin kendi içinde izin süresi değişebiliyor. Bundan dolayı her bölgede aktivasyon ve kablolama işlemlerinin yapılması aynı sürede tamamlanmıyor. Bu konuda sinirleniyor olabilirsiniz anlıyorum şu anda internet hayatımızın bir parçası haline geldi ve anlık bir kesinti bile büyük kayıplara yol açabiliyor. 139,90 'a simetrik 1000 Mbps hız almak herkesi heyecanlandıracaktır ve bunun sonucunda kullanıcı tarafında yaşanılacak olan sabırsızlığı da anlıyorum ancak sabır gerektiren bir süreç. TurkNet bu hizmeti herkese ulaştırmak için elinden geleni yapıyor ve yoğun bir şekilde çalışıyor. Konunun altına gelecek olan yanıtlarda saygı çerçevesi içerisinde devam ederse sevinirim :slight_smile:

2 Beğeni

Bu sabırsız arkadaşlar türk telekom fiber bekleseler ne yapacaklardı acaba 1 yıldan kısa sürmüyor onlarda benim arkadaş 2 yıl beklemişti😂

1 Beğeni

Türk telekomdan eziyet çektiğimiz için TurkNet 'e geldik bizim söylediğimiz şey herşey hazır bir şekilde bekliyor olmamız sonlandırma kutuları vs herşey takıldı sorduğumuzda Haziranın ilk haftası dendi sonra Haziran içinde dendi Haziran biticek arkadaşın ise aktif miş sinyal yokmuş arkadaşın isyanı buna

1 Beğeni

Konuyu açan arkadaşla aramızda 4 sokak var :smiley: Zambak sokağın yarısı aktif gözükürken diğer yarısı hala aktif olmadı. Parça parça aktif etmek neden :smiley: :smiley:

Bende göknardayım ustam arkadaşla beraber bekliyoruz valla çok can sıkıcı durum çok saçma bi durum bunu söylüyoruz ama bi açıklama yok

1 Beğeni

Kesinlikle saçma hocam.

1 Beğeni

Salı sallanır. Çarşamba çarşafa dolanır. Perşembe perişanlık cuma mübarek Cumartesi pazar tatil pazartesine ne kaldı sunun şurasında bekleyin biraz daha :smiley:

Evet sonunda geldi giga başvuruyu yaptık beklemedeyiz bakalım nadıl olycak çok kopma oluyor diyorlar ama inşallah olmaz. Bu süreçte emeği geçen başta enes furkan gül ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum

2 Beğeni

Hayırlı olsun darısı başımıza Kopma olursa destek kaydı açarsın anında hallederler hocam birde yanlış bilmiyorsam gigafiber in kendi müşteri numarası var öylede iletişim kurabiliyorsun.

Şimdiden keyifli kullanımlar diliyorum :innocent:

teşekkür ediyorum. Gigafiber için verilen routeryeterli mi yoksa tavsiye edebileceğiniz bir router var mı

Tahsis edilen ekipmanları sorunsuz bir şekilde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz :handshake:

1 Beğeni

teşekkürler

Rica ederim, sağlıklı günler diliyorum :innocent: