GigaFiber Kutusu Geldi ama Hala Aktif Değil

Arkadaşlar Selamlar,

Birkaç gün evvel binanın içerisinde TurkNet Gigafiber kutusunun koyulduğunu farkettim. TurkNet müşterisi değilim ancak uzun zamandır fiber altyapısını bekliyordum. Turk.net adresinden alt yapı sorgusunda hala maksimum hız 100 mpbs görünüyor. Şuan farklı bir firmanın müşterisiyim, alt yapının aktif olmasını bekliyorum. Aktif olduğu anda Turk.nete geçmeyi planlıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda onlarda ne zaman aktif olacağını bilmiyorlar.

Bu konuda net bir tarih alabilir miyim? Gigafiber alt yapısı ne zaman aktif edilir? Ona göre diğer firmadan aboneliğimi taşımayı planlıyorum.

1 Beğeni

Merhaba @Adam, bulunmuş olduğunuz bölgeyi il,ilçe,mahalle ve sokak bilgisi olacak şekilde bana özel mesaj üzerinden iletirseniz size konu hakkında detaylı bilgi vermeye çalışabilirim.

1 Beğeni

Merhaba,

İlginiz için minnettarım. Özel mesaj gönderme butonunu bulamadım. Nerede acaba yardımcı olabilir misiniz

Şimdi ben size mesaj atıyorum. Oradan iletişimimize devam edebiliriz.

2 Beğeni

hocam ben 27 nisandan beri bekliyorum ilk baş mayıs sonu denildi şimdi haziran ayına kaldı yani demek istediğim aktif olması uzun sürebiliyor aktif etmiyorlar öyle hemen bende etmediler inşallah sende ederler.

Bölgeler arasında birbirinden farklı durumlarla karşılaşabiliyoruz. Sizin durumunuzla farklı bir bölgede hizmet bekleyen kişinin durumu aynı olmayabilir. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor.

3 Beğeni

Tamam hocam onu biliyorum zaten bana diyorsan eğer :slight_smile: bazı kişilerde 7 günde 10 günde 15 günde aktif oluyor bizim 1 ayı geçti aktif olmadı bizim suçumuz ne ki anlamadım gigafiber kutusu var apartmanda hala kullanamıyoruz kedinin ciğere baktığı gibi bakıyoruz kutuya

Ben 28 şubattan beri binamda kutu olmasına rağmen bekliyorum herkes 15 günde aktif olur diyor :slight_smile:

senin durum daha kötüymüş hocam insan böyle bir hizmet gelince hemen kullanmak istiyor

benimde kutu mart sonunda takıldı hala bekliyorum belediyeden izin alınamıyormuş bir alt mahallemde var bir üst mahallede var ama bizde yok çözemedim

anlamış değilim valla ustam nebiçim şansımız varmış diğer mahalleye neden çabuk bağlandı onu anlamadım bizim burda neden böyle oldu onuda anlamış değilim

Ben umudumu kestim artık yaa bakmıyorum bile gelmicek bence gelirsede yıl sonuna falan

2 Beğeni

Aynen bu saatten sonra bende sormayacağım hiç heves filan kalmadı

Sabır edin dostlar elbet gelecek umudunuzu kaybetmeyin gigafiberli günler göreceğiz yakında ben sürekli sabah 1 defa akşam 1 defa sorgulama yapıyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Orası öyle ama dile kolay 3 ay oldu nerden baksan

Merhabalar,

Bölgenizdeki gigafiber aktivasyonu için belediye ile görüşmeler devam ediyor. Bir problem yaşanmaz ise haziran ayında aktivasyonun tamamlanması bekleniyor :innocent:

ne görüşüyosunuz valla çok merak ediyorum yaa diyorum size bahçelievler belediye başkanı dr. hakan bahadır aile dostumuz ben sordum bana bir bilgi izin isteği falan gelmedi dedi bana söleseniz ben halledicem de

Sizin için ilgili birimle tekrar iletişime geçtim. Dönüş olduğunda özel mesaj üzerinden bilgi aktaracağım.

Yeni yetkilisiniz sanırım, göreviniz h.o :slight_smile:

Şu Bağcılar içinde net bilgi alabilir misiniz? TurkNet belediyenin izin vermediğini söylüyor, belediye de bize herhangi bir başvuru yok diyor.

Bize TurkNet başvuru no / dosya no gibi birşey verebilirseniz eğer belediye tarafında elimden geleni yaparım bende.

4 bir yanımda gigafiber var, Bağcılar da yok saçma…

Merhabalar, teşekkür ederim :innocent:

Gigafiber yatırım ve çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Bu çalışmaların yürütülmesi için birçok kriterin bir araya gelmesi gerekiyor. Biz mümkün olan en fazla haneyi gigafiber hizmetiyle buluşturmak adına özveriyle çalışıyoruz. Konuyu ilgili birime ilettim. İlerleyen süreçte tekrar iletişime geçerseniz konuyla alakalı iletilen detayları aktarabilirim :pray:

3 Beğeni