Gigafiber Kurulumu

Merhabalar 2 gün önce ekipler gigafiber kurulmuna bugün geleceğini söyledi fakat bugün ne gelen giden var ne de arayıp haber veren. Bugün bütün gün evde durdum ekipler gelicek diye fakat gelmicek olsalar bile gelmiceklerini haber bile vermediler. Aynı mahalledeki arkadaşa bağlantıyı sağlamışlar kurmuşlar sağolsunlar ama buraya kadar gelip bir haber bile vermiyorlar gelemicez diye. Kutunun aktif olması 15 gün sürdü fakat 10 gündür ekiplerin arayıp haber vermesini bekliyorum çok can sıkıcı. Yardımcı olabilecek moderatör veya çalışan var mıdır acaba?

Abi ben siz olsam Twitter da destek yerleri var ordan dm uzeri sorununu anlatıp destek kaydı acabiliyorlar abone numaran ile

Sağol yarını da beklicez mecbur olmazsa artık farklı yerlere başvurucam. Olay sabırsızlık değil olay ekiplerin haber vermeden gelicez diyip gelmemesi ve bir günü öldürmesi. Yoksa o kadar dert edilcek bir şey değil aslında

Banada kutu aktif olunduğu söylenmişti ekip geldi aktif değildi :sweat_smile: hayırlısı

1 Beğeni

Hala bir gelişme yok perşembe günü arayıp gelceklerini söyleyen ekipler herhangi bir haber bile vermiyorlar. Destek kayıtlarına da hep aynı şekilde cevap veriliyor. Destek kaydında ne zaman gelceklerini bilmiyoruz bilgi gelince paylaşıcaz deniyor. Şaka gibi @Baran @EFG

Merhaba,
Böyle bir gecikme yaşanmasına üzüldüm sizin için @EFG ’e durumunuzu iletiyorum en kısa sürede buradan geri dönüş sağlayacaktır.

1 Beğeni

Teşekkür ederim ilginiz için

Merhaba @frhatyldrm, ben sizin hizmetinizi aktif hale getirmek için özel mesaj üzerinden de iletişim içerisindeyim. Arkadaşlarıma durumunuzu ilettim. Tüm süreci takip ediyorum. En kısa süre içerisinde hizmetinizi aktif hale getireceğiz.

Size ilginiz için çok teşekkür ederim fakat arkadaşlar benim mahalleme kadar gelip bana haber vermeden aktivasyon işlemini gerçekleştirmeden bornovaya gitmişler bornovada oldukları için yarın geliceklermiş. Siz özel olarak ilgilenmeseniz bana haber bile vermicekler.

1 Beğeni

Yarın bu işi sonlandıracağız @frhatyldrm. Ben konunun takibindeyim. Hiç merak etmeyin :pray:

1 Beğeni

Çözüldü mü problem? :flushed:

Kurulum gerçekleşti fakat wifi de sorun var. Televizyon dahil tüm cihazlar 75mbps’ in üstüne çıkmıyor. Anlayamadık onu. Kabloluda 900/900 ama wifi de sıkıntı var ne yapsam bilemedim

Ben 2.4 ghz kapattim aciken 70 vesaire ama kapaliyken sadece 5 ghz aciken o zaman çok çok daha iyi

1 Beğeni

Hemen dene abi 2.4 ghz kapat öyle dene

1 Beğeni

Öyle denemedim ama böyle düzelirse bu da saçma değil mi. Sonuçta uzak odalardan 5ghz çok az çekerken 2ghz iyi çekiyor

Uzak odalarda bile 2.4 ghz cekmedi bende 300 tl masraf yapip tp link uzatıcı aldım şimdi yatak odada 130 civarı alıyorum

Ama salon dayken telefonun pek iyi değil oyuzden 300 mbps alıyorum iphone veya ust model Samsung olsaydı 800-900 civarı aliridim

Birde ayrı olarak ta dene abi uzak oda dayken 2.4 ghz yakindayken 5ghz

Yani internet seçme yerinde bi normal olcak birde 5 ghz olarak yazicak.

ama zannetmiyorum 2.4ghz uzakta bile verimli olmayabilir

Burada ki görselde ki 2.4 ile 5 ghz i aynı tut tikinin işaretini kaldırıp farklı isimler verip 5ghz kanalını sabit bir Kanal olarak seçmeyi demediniz mi?

Aynen oyle de deniyebilir dedim ama ayrı tutulsa bile 2.4 ghz uzakta pek verimini gormedim