Gigafiber hız testi

gigafiber ilk testim 32 Mpbs biri bana şaka desin lütfen

Kablolu olarak mı kablosuz mu 32 mbit hız geliyor? Kablosuz ise 5ghz mi 2.4 ghz mi?
İlk gün belki birkaç gün hız düşük olabiliyor.

1 Beğeni

Kablosuz yapıldı cep telefonundan eve geçince laptoptan deneyeceğim

Test gerçekleştirdikten sonra buradan bilgi verirseniz seviniriz :raising_hand_man:

1 Beğeni

Cep telefonunun 2.4 ghz olan ağa bağlıysa bu hızı almanız normal, kablosuz olarak türknetin verdiği modem ile maksimum 500 mbit hız alabilirsiniz.

Ont cihazında los ışığı kırmızı ve gpon yanmıyor ekipler gelip fiziki olarak müdahele edeceklermiş ilk gunden yasadiklarım korkuttu beni iyiki telekomu henüz iptal etmedim bu sekilde devam ederse türkneti iptal etmeyi düşünüyorum Destek kaydı numaram 55449938

Henüz eve geçemedim ama online işlemlerden asagıdaki hatayı gördüm

Eve geldim modeme reset attım 200-250 arasında kablosuz olarak cepten hız ölçtüm tam kablo ile laptoptan ölçüm yapacakken sinyal gitti destek kaydi açtım bekliyorum fakat destek kaydinda asağıdaki gibi bir saçmalik farkettim tutk telekoma iletilecek diyor ne alaka türk telekom ben gigafiber kullaniyorum aklım iyice karıştı.

1 Beğeni

Yazdığım iletiler sırasıyla onaylanmadiğı için anlam karmaşası olabilir

1 Beğeni

TurkNet 'te ilk günümü ekip bekleyerek geçiriyorum.Umarım nasıl başlarsa öyle gider cümlesini yaşamam Destek Kayıt numaram 55449938

1 Beğeni

18-19 saat oldu ama maalesef saha ekibinden bir dönüş olmadı hala beklemedeyiz. TurkNet 'e kötü bir başlangıç yaptık. Giga hız var diye TurkNet 'e geçtik Giga hız var ama hizmet hızı maalesef çok yavaş

1 Beğeni

Bizde gigafiber aktivasyon kısmında bekliyoruz gelişmelerden bizi haberdar etmeye lütfen devam edin

1 Beğeni

Merhaba an itibariyle internet gelmiş işteyim eve geçince hız test bilgilerini paylaşırım

2 Beğeni

@Nusret Hangi ildesin

Cep telefonu 5G Kablosuzda aldığım hız asağıdadır Malesef 1gigabit portu olan bilgisayarim şuan olmadığı için kablolu testi atamiyorum kablosuzda bu hız yükseltilebilir mi acaba bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Turknetin verdiği modemi kullanıyorsunuz sanırım. O modem wifi 5 desteğine sahip olduğu için, en ince ayarları yapsanız bile genelde üç aşağı beş yukarı bu hızları alıyorsunuz. Gigabitin sınırlarına ulaşmak istiyorum diyorsanız, wifi 6 desteği bulunan bir router almanız gerekiyor. Aynı zamanda cep telefonunuzun da wifi 6 destekli olması lazım. Hangi telefonu kullanıyorsunuz?

Şekli ve özellikleri hoşuna giderse huawei ax3 dual ya da quad core modelini alın quad core hız olarak aynı ama özellikleri qual ile yarışmayacak seviyededir
Dual core HUAWEI WS7100-20 WiFi AX3 Dual-Core Router Beyaz Fiyatı & Özellikleri
Quad core Huawei Wi-Fi AX3 (Quad-core)
Ufak 1 kıyaslama yaparsak bu cihazlarda 2.4ghzlik ağında 400mbleri rahat görebilirsin.

1 Beğeni

Samsung galaxy m22 ama wifi 6 yokmuş

1 Beğeni

Arkadaşımda telefon ile kullanıyor gigafiber ’ i en fazla 200 mbps gördü. Laptop ile denedi 800 e 800

Özellik olarak çok iyi cihazlara benziyor fakat Huawei’nin bu sektörde olduğunu yeni duydum. Mevcut döviz kurlarına göre de fiyat olarak uygun gibiler.

1 Beğeni