Gigafiber hız sorunu

Merhaba arkadaşlar bugun sabah gigafiberim kuruldu lakin kurulduğundan beri 700 mbps üzerini nerdeyse göremiyorum destek kaydında hattınızda sorun yok diyorlar ama en az 750 tahahhüt ediyorlar bana neden 700 geliyor anlam veremedim sebebi nedir @alperenatici

Merhabalar, hızlar kablo ve cihazların durumuna göre değişiklik gösterebilir. Destek kaydınızın numarasını paylaşırsanız kontrol edelim :raising_hand_man:

aynı sorun bendede var benim masa üstü bilgisiyarım intel 11.nesil i5 işlemci modemim asus 86u 2,5 gigabit portlu ancak 750mbps ile 800mbps arasında dowland hızı alıyorum bu sorunu defalarca ilettim TurkNet müşteri hizmetlerine sorun yok deyip geçiyorlar bence sorun serverler ile ilgili cihaz ve kapasiteleri bölgede yetersiz olabilir server sayılarını arttırmıyor TurkNet hem gigafiber diyorlar hemde 750mbps hız garanti diyorlar ve yüzde25 kayıp normal diyorlar 1gigabit tanımlı modem en az 940veya 950mbps hız alır ancak bu hızı vermiyorlar cihaz kapasiterini 750mbps göre ayarlamış olabilirler türktelekomum adsl kilidi gibi 100mbps de 88mbps alıyordu hız kilidini açın diye arıza kaydı oluşturunca 104384 mbps hız alıyordu gigafiberdede hızkilidi var çünkü daha önce 940mbps hız alıyordum sayın TurkNet yetkilisi internet hızımın yükseltin gigabit olarak hız almamı sağlarsanız çok sevinirim

1 Beğeni

O destek kaydı kapandı hocam ama bir şey farkettim nperf kendi sitesinden hız testi yapınca download kötü uploud iyi çıkıyor türknetinbsitesinden yapınca download iyi uploud kötü çıkıyor speedtestte download kötü uploud olması gerektiği gibi 940 civarı Suan destek kaydım yok arkadaş hattınıza herhangi bir sorun yok zayıflamanın kaybınız olması gerektiği parametrede ben yinede hattınız için optimizasyon ayarlarını gerçekleştirdim dedi suan 800-850 Download alıyorum Netspeed-nPerf Testinde ama daha iyi bir hale gelebiliyor ise tabikide isterim Downloadım ile uploadım simetrik olsun 950-950

Bilgisayarınıza speed test uygulamasını indirip sunucuyu grid telekom olarak değiştirin öyle test yapın.

1 Beğeni

921 Down - 936 Upluod Çıktı bu sunucuda teşekkür ederim hattımda sorun yokmuş sunucudaymış sorun birde bir sorum olacak steamde oyun indirirken vs platformlarda hızın tamamını kullanmıyor 50 MB/s den sonra 0 Kbps ye düşürüyor hızı bunun sebebi nedir. ?

1 Beğeni

Bilgisayarın harddisk mi kullanıyor yoksa ssd mi?

2 Beğeni

Buradakileri uygulayıp hız limiti olmadığından emin olun

3 Beğeni

SSD-Harddisk

İndirme yaparken diskin yazma hızını kontrol edip söyler misin? Genelde steamda indirme sınırı oluyor. Epicte indirme yapmayı deme birde

2 Beğeni

İndirme yaparken harddisk %100 kullanılıyor galiba harddisk internete yetişemiyor :smiley:

O yüzden olabilir. Harddiskin yazma hızı internet hızına yetişemiyor. Önerebileceğim tek şey daha yüksek okuma/yazma hızına sahip disk kullanman olucaktır. Arka plandaki gereksiz işlemleri durdurarak az bi şeyde olsa diskin yükü azalır.

1 gbit gibi hızlı bir internette bile diske yazılabilecek max değer 128 mb dır. Arkadaş ssd kullandığını yazmış. En yavaş ssd ler bile 300 mb/s üzerinde yazma yapabilirler. Bence sınırlayanın SSD in olduğunu düşünmüyorum. İndirme yapılırken Eğer windows ise işletim sistemi Görev Yöneticisi / Performans bölümünde izlemek gerekiyor. Yineliyorum Eğer disk SSD ise 2.5 Gbit hızı bile kaldırabilir.,

@BLackOwL arkadaşımıza katılıyorum.

Çözüm.