Gigafiber hız sorunu düşük download

Bir hafta önce gigafiber bağlattım ama hızım düşük upload yüksek çıkıyor ama download düşük çıkıyor wifiden test ediyorum telefonum wifi 6 destekli ama yinede hızım düşük çıkıyor sizce neyden dolayı olabilir modem zte h3601p wif 6 destekli

2 Beğeni

Merhaba,
Speedtest uygulamasını telefonunuza veya bilgisayarınıza indirip tekrar deneyebilir misiniz? İnternet üzerinden yapılan testlerde bazen stabilizasyon sorunları yaşanabiliyor. Uygulamayı telefonunuza veya bilgisayarınıza indirerek yapacağınız test daha doğru sonuçlar verecektir.

1 Beğeni

Yaptım hocam şimdide böyle çıktı

Kablosuz bağlantıda bu hızı görmek oldukça normaldir, çünkü Wi-Fi kartınızın donanım özellikleri ve kablosuz sinyal kayıpları bu hızları göstermesine neden olabilir. Kablolu bağlantıyla gerçekleştireceğiniz testte 900±50-60 Mbps hızını görebiliyorsanız herhangi bir sorun olmadığını söyleyebilirim. Herhangi bir problem olduğunu düşünüyorsanız TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden destek kaydı açabilirsiniz.

Kabloluda 900 lü hızları görüyorum ama kablosuzda özellikle telefonda en azından bi 400 500 arası görmem gerekmiyomu wifi 6 destekli telefonum

Modemin konumu modeme uzaklığınız vs bir çok etken var.

Telefonun wifi 6 destekli olabilir ama burada modem desteği de önemli. Modemin Wifi 6 desteklerse daha yüksek hızlar görebilirsin.

Wifi 5 2x2 de 600 Civarı hızlar alınabiliyor.

Zaten modemin ismini ilk başta yazdım wifi 6 destekli modem ve telefonda wifi 6 destek modemde salonda yani kullandığımız odada dibinde test ettiğim halde bu hızları alıyorum sizce modemde sorun olabilirmi çünkü teknik ekip eğer hız değerleri düzelmezse modem değişikliği yapılcak dedi

Bu konu 4 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.