Gigafiber güncel modem tavsiyeleri

Merhaba
Gigafiber smartify dan memnun değilim. Kapsama alanı yetersiz. Ethernet çıkışı bir adet. Gbit internet için fazla minimalist bir cihaz :slight_smile:

Tplink ax23 alıp koymayı düşünüyorum.

-Alternatif kendi modemini kullananların tavsiyesi varsa dinlemek isterim

-smartify iptal edilince verilen standart modem marka modeli nedir?

-wifi7 henüz çok yeni ve pahalı. Wifi 7 modelleri hariç tutmayı düşünüyorum. Neticede modem wifi 7 olsa bile laptop/telefon vb wifi 6 desteklediği sürece 6 spesifikasyonlarında bağlanacak

@tnetwork @moderators

Ne kadar bütçeye göre arıyorsunuz.

Marka olarak ASUS öneririm hem yazılımsal olarak daha iyi hem de gördüğüm kadarıyla firmware güncellemesini güncel tutuyor.

Asus modemlerde vdslde cok crc basiyor diye duymustum fiberde bir sorun olurmu

Hocam 10k 20k ultrasonik cihazlara gerek yok, 1gbit up/down kablosuz verebilsin, 3-4 gigabit lan çıkışı olsun, efendime söyleyeyim 5 metre ödedeki odaya (arada 3 duvar desek) 20mbit kablosuz gitmesin de 200mbit ulaşsın en azından.
bütçe taksitle 1k - 2k tl diyebiliriz

Pahalı görünebilir ama zorlaya biliyorsan zorla daha iyi wifisi var cünkü : TP link AX 72
Biraz daha iyi router senin dediğin rakamlarda : TP link AX 55

İstediği router alsan bile yinede 3 duvarlı odalar çekme olasılığı zordur anca araya bir RE ağ genişletici alman gerekiyor yada kablolu şekilde odaya götürmen gerekebilir. Tek bir router bile yetmeyebilir.
Tp link X10 - x20 ler pahalıdır ama router olarak kullanıla biliyor 2’li olunca başka odayada koyarsın arka odada çeker size kalmış ne isterseniz onu kullanırsınız.

1 Beğeni

smartyfi kadar gereksiz saçma bir modem yok o kadar para verdim yazık bir işe yaramadı zte bir yeni modeli antensiz modem verdi tplink ax73 ana router ve ax53 onemash kullanıyorum

Tplink mesh sistemleri kesin çözüm olur modeme ihtiyaç olmadan kullanabilirsiniz

Wifi7 'nin zaten daha yazılım desteği de yok. (wiindows tarafında)

Keenetic Sprinter (USB aramıyorsan)
Keenetic Hopper (USB olsun diyorsan)
Keenetic Titan (Bütçem var diyorsan)