Gigafiber Download hız 150mbits

1 Ay olmadı bağlattım. Başlarda iyiydi. Sonradan TurkNet kısıtlama mı getirdi kapasite sorunu mu var. Saha dolabı mı sorunlu bilmiyorum. Vaat ettiği hızı 1 hafta kullandım sonra ölü destek ekibi birşey yapamadı muhtemelen TurkNet yazılım olarak uzaktan kısıtlama koyuyor . Ethernet Test sonuçlarında upload 900 Download 700 gösteriyor ama en çok övündüğü steamden bile oyun indirince 80 mbits ile 170 mbits hızında iniyor. Bakın bit diyorum bayt demiyorum. 3 haftadır aynı. Teknik ekip geldi baktı gözüyle gördü o da bu çok saçma bunda birşey var diyor…

Birde kablosuz 5ghz 80mhz bant genişliği 300mbits hız veriyor. WiFi 6 160 mhz modemle denedim gene 300 mbits hız veriyor hiç değişm olmadı WiFi 5 ile WiFi 6 çok garip Bi olay var anlayamıyorum. Ama steam rezaleti beni soğuttu ilk hafta steamden 700 600mbits download görüyordum şimdi 160 ortalama yani herşeyi donanımlarım aynı benlik sorun yok sizlik var ve bu beni çok soğuttu çözün artık

Selamlar @Ensarbornovali, öncelikle belirtmek isterim ki biz arka planda hiçbir kısıtlama işlemi yapmıyoruz. Mottolarımızdan biri kullanıcılara altyapılarının desteklediği maksimum hızları ulaştırmak. Hız testleri sonuçlarında problem olmayıp platform özelinde bir sorun yaşıyor olmanız bilgisayarınız veya ilgili platform özelinde bir sorun olduğuna işaret edebilir. Altyapınızda bir kısıtlama söz konusu olsa idi hız testinde bu değerleri göremezdiniz. Steam’i kaldırıp tekrar yüklemeyi veya download ayarlarınızı kontrol etmenizi rica ediyorum.

Sayın @alperenatici Çok şükür pc kullanımı konusunda steam ayarı pc ayarı konusunda cahil değilim şu forumun %90ından bilgiliyimdir. Belirteyim ki bilin aklınıza gelen ve gelemeyen tüm ihtimalleri ben zaten yaptım denedim değişen birşey yok sonuç hep aynı değerler. Hız testinde iyi yani lafta var icraate gelince çöp. Sinyaliniz çok dalgalı geliyor zaten çok inişli çıkışlı. Ethernet ile alakalı bir sorun olsa bile WiFi konusunda da detay verdim WiFi 5 WiFi 6 aynı performans santral uzaklığı 1km yazıyor. Kaldı ki modemin dibinde Android 12 cihazım WiFi 5 ile 250 300 mbits download veriyor WiFi 6 modem taktım WiFi 6 olarak bağlandım gene aynı hız zaten WiFi 5 ile 300 vermesi bile yetersiz. Ama test sitesinde TurkNet değil de turkcell sunucusunu seçtiğim zaman sizin kablosuz da verdiğiniz sabit 300mbits geçmeyen hız 700 leri görüyor. Yani modemlik sorun da yok benlik sorun da yok. Güzel kardeşim hepsini kanıtlar nitelikte video çekerim. Lütfen santralinize ekip yollayın yetersiz ise sorunlu ise gereken neyse yapsın