Gigafiber bina içi sonlandırma

Hocam çok gerilmişsiniz :slight_smile: az sakin olun lütfen :slight_smile: Ben diğer arkadaşın da bir anlık gerginlik ile öyle yazdığını düşünüyorum. Malum İnternet ihtiyacı çok fazla arttı. TurkNet kaliteyi zirveye taşıdı bu süreçte :heart_eyes: Herkes istekli, herkes bu arada da gergin :slight_smile:

1 Beğeni

Mahmutcuğum, TurkNet ne zamandır GigaFiber hizmeti sunuyor ki seni 4 yıl olacak bekletiyor? Yukarıda alperenatici detayları ile size her şeyi bahsetmesine rağmen benim konum dahil her yere şikayetçi olduğunu yazdın baktım, araştırdım yanıltmadan başka bir şey yapmamışsın.

Gigafiber’e dönüşüm olacak denilmiş ama size net tarih kimse vermiş mi? 4 yıl önce dediler vesaire demeniz boş bir sözden öte değil. Bana 4 yıl önce şu tarihte gigafiber gelecek dediler ama gelmedi diyebiliyorsan o zaman ciddiye alalım seni müşteri olarak.

Babanın oturduğu ev ile ilgili üç yıl önce taktılar halen aktif değil diyorsan hakkın var sorun vardır ama iki-üç ay önce takılmışsa burada yılmış gibi konuşuyorsan yine boş bir söylemden öte değil konuştukların.

TurkNet’in salladığı bir durum olmadı, olayı kişiselleştirip sorunum olduğunda herkesi bıraksınlar benle ilgilensinler diyorsanız orası ayrı. Ricacı olmak her zaman sizin yararınıza. GigaFiber’i sıklıkla sordum, gelip takıldığı gün kablo koptu ama yine de kullanmayın, beş para etmez, sallamıyorlar vesaire demedim…

Düşüncelerini paylaşmak ayrı, olumsuz deneyimini öne sürüp karalamak ayrı sen karalıyorsun.

2 Beğeni

Tamam sen haklısın, beklemeye devam…

1 Beğeni

@mahmutuslu ben size bu konu hakkında en son aşağıdaki bilgiyi vermiştim zaten :frowning:

Şu an için altyapınız FTTH’a uygun olmadığı için Gigafiber 1000 Mbps hızlarını size veremiyoruz :frowning: Net bir bilgi bu şimdilik… Bir gelişme olursa ben size yine haber veririm.

Tabii ki size de daha yüksek hızları vermek isteriz ancak şu an için ne yazık ki mümkün değil :frowning:

Evet, evet hatırlıyorum biliyorum zaten… Sizinle PM’den de epeydir sohbet muhabbet içindeyiz. İnanın bu sadece TurkNet’in elinde olan bir durum olsa herkese en hızlı şekilde GİGAFİBER altyapımızı getirmiş oluruz :frowning: İşte dediğim gibi belirli prosedürlere uyulması, alınması gereken izinler ve plana uyularak gidilmesi gerekiyor…

Bu konu niye bu kadar dağıldı eğer bir sorununuz var ise kendiniz bir konu açarak yada yetkili kişilere özel mesaj atabilirsiniz.

@EFG size pm den yazdım ama dönüş yapmadınız kontrol edebilir misiniz rica etsem

Merhaba @Oguzhantutkac, şu an bulnduğunuz bölge GİGAFİBER planlı iş listemiz arasında yer alıyor. Çalışma devam eden sahalar arasındasınız :slight_smile: Tüm işlemler arka planda ve sahada bittikten sonra GigaFiber hizmetimizi kullanmaya başlayacaksınız.

Kusura bakmayın sürekli yazıp rahatsız ediyorum fakat çok heyecanlıyım uzun süredir düşük hızlardan dolayı çoğu işimi dışarıda yüksek hızlı yerlerde halletmek zorunda kalıyordum artık evimden çalışabilmek çok keyifli olacaktır.

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki :frowning: @Oguzhantutkac ama işte süreçler gereği, alınması gereken izinler ve prosedürler gereği biraz sabırlı bir şekilde beklemek gerekiyor…

Sizi rahatsız ediyorum ama kabloları takip ettiğimde dış sonlandırma yapılmış kutulama işlemi ne zaman yapılır tahmini olarak

@EFG ya sizi yine rahatsız ediyorum da evimin yanındaki binalara kadar kutu konulmuş ama benim binama konulmamış Bi sıkıntı mı oldu acaba Bi aksama mı var

Yahu sen ne kadar tezcanlı bir arkadaşsın, ne bu acele? Kablolar geldiyse binana bekle kardeşim gelir. Bana kablolardan 20 gün sonra kutu geldi 10 gün sonra interneti bağladılar.

Kusura bakma birdaha sana sormadan bişey paylaşmam forumda @yusufbayramtr

2 Beğeni

tamamen şans işi bazı bölgelerde işleri durdurmuşlar bazı bölgelere ağırlık vermişler… sultan selim mahallesinde 7 aydır çivi çakılmadı mesela kablo duruyo boşta öyle

2 Beğeni

Açıkçası gerçekten çok sabırsızlandım sonunda gerçek fiberi alabilecek olma düşüncesi beni heyecanlandırdı.

ben türknetten yöneticilerle bile irtibata geçtim firma içinden tanıdık vasıtasıyla bi sonuç alamadım malesef teknik ekip arayacaktı güya hala arayacak

1 Beğeni

Umarım en kısa sürede sizinde sorununuz çözülür ve gerçek fiberi deneyimlerisiniz.

İnşallah en kısa sürede bekleyen herkes gigafiber e kavuşur… TurkNet saha ekibini çoğaltsa yeter aslında 1-2 ekiple olacak iş değil bu