Gigafiber bina içi sonlandırma

Yaklaşık 1 ay kadar önce binama kablo çekildi etrafımdaki yerlere kutu konulmasına rağmen benim yaşadığım binaya kutlama işlemi yapılmadı acaba saha çalışanları kurulama işlemi yapmayı unutmuş olabilir mi?

“Ekiplerimiz en kısa zamanda gereken işlemi yapacaktır” oim den alacağınız cevap bu veya benzeri olacak

kardeş çok umut etme benim 7 ay oldu kutu gelmedi… donanımhaberde bi arkadaş var aynı mahallede oturuyoruz 1.5 senedir bekliyo kutu gelmeyince sinirlenmiş kabloyu kesip atmış binadan

1 Beğeni

Karışı binada aktfi oldu altyapı bizde hala yok

valla türknetten birilerini devreye soktum artık başka çarem kalmadı

Destek kaydına iletiniz. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra bir hafta içinde gelirler

yok ya :slight_smile: hemen gelirler mi? :slight_smile:

Birde böyle yamyamlar türedi. Yaw kutudan ne istiyon. İnşallah birileri şikayet ederde cezasını çeker. Malesef ülkemizde sorun çok. Şu altyapı meselesi hele tam bir çirkef. Yok belediye izin vermez, yok bina izin vermez. Nasıl yayılacak bu fiber…

1 Beğeni

kutu yok kabloyu kesmiş sinirlenip

1 Beğeni

O daha kötü. Fiberde ek çok sıkıntılı. Tekrar belki kablo çekilmesi gerekecek. Bu tür durumlarda superonline kara listeye alıyor. Bir daha uğraşmıyor.

1 Beğeni

Aslında x bir operatör türknete rakip olsa gigafiber verse türknet böyle bir muamele yapmaz bize şu anda tek gigafiber veren biziz zaten diye onun verdiği şımarıklık var bizim canımız keyfimiz ne zaman isterse o zaman kullanırsınız fiberi diyor adeta

2 Beğeni

Bölgenin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir :slight_smile:

Yok yaa onunla alakalı olduğunu sanmıyorum saha ekipleri gerçekten canla başla çalışıyor. Belki dalgınlıkla unutulmuş veya hareketli kur piyasasından dolayı yatırım maliyetleri değiştiği için işlemler yavaşlamış olabilir.

Türknetin politikaları canları isteyince bağlarım cinsinden olduğunu sanmıyorum. Türknet daha ne kadar oldu altyapı işine gireli. Daha süperonline ülkenin yarısında altyapısı yok ve koca turkcell. Büyük ihtimal kalifiye eleman ve para sıkıntısı var. Her şeyin bir maliyeti var. Eğer türknetin 4 milyon hane hedefini önümüzdeki yıllarda gerçekleştirebilir sevinecez. Turktelekom gibi altyapı hazır. Bir çeyrekte 3milyar TL net gelir elde etse belki işler daha hızlı olurdu. Turktelekom para getirmeyen yerlere artık yatırım yapmıyor. Köyleri falan bıraktı. 20 yıldır kullandığım köy hattı arızalınca mesefa uzak olduğundan yapmadılar. 1 yıl uğraştık. Araya sokmadığımız adam kalmadı. Enson yaptılar. Ondada yarısı ancak hizmet alıyor. 30 abone yine hizmet alamıyormuş.

1 Beğeni

yok hocam saha ekipleri kısıtlı bizzat görüştüm telefonda öyle söylediler

Benim üst sokakta gigafiber var 3senedir üst sokaktan benim binaya gelemedi 3 sene önce dolar ne kadardı acaba yılbaşından sonra 4 sene olacak ben iyi niyet aramıyorum resmen işinize gelirse biz ne dersek o tavırları sergiliyor türknet

1 Beğeni

Eğer gerçekten durum buysa üzüldüm açıkçası çok umutlanmıştım yaptığım iş gereği upload hızı çok önemli bazen sisteme yüklediğim 3d modellemeler 3 4 GB yi buluyor hatta editelediğim animasyonları 14 15 GB yi bulduğu oluyor neyse kısmet artık umarım daha hızlı aktif edilir.

Merhaba @Oguzhantutkac, bana özel mesaj üzerinden açık adresinizi iletir misiniz? Altyapı sorgunuzu yapıp size bu konuda net bir bilgi vermeye çalışacağım.

1 Beğeni

Çok sallıyorsun, nezaket olsun diye seni banlamıyorlar ama bu kadar kolpa atmak fazla. Ufak at biz de yiyelim.

1 Beğeni

Yanlışınız olmasın ? 4 sene önce GigaFiber yoktu diye biliyorum :slight_smile:

1 Beğeni