GIGAFIBER aktivasyon süresii

Bu TurkNet Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Bayrampaşa, Bahçelievler ve Kağıthane dışında İstanbul’da başka semtler de olduğunu fark edebilecek mi acaba çok merak etmeye başladım…

İlk olarak istanbulun fiber olarak en geri kalmış semtlerine yatırım yapmaları gayet mantıklı vdsl bile 2020 yılında geldi gaziosmanpaşaya 2018-2020 arasında sokaktaki bakır teller bakımsızlıktan bozulduğu ve türk telekom düzeltmediği için mobil internet kullanmak zorunda kaldım.

1 Beğeni

Adsl 16mb alıyordum——-

1 Beğeni

Valla ben anlamadım hiçbir şey şuan test yaptım 15 i gördüm bazen çok gereksiz düşüyor modem uzaklığından da değildir diye düşünüyorum yazın iyice bi zaman ayırcam şimdilik çok fazla kullanmıyorum diye uğraşmıyom pek bide router çok para ya değiyor keiznlikle ama çok para

1 Beğeni

@TahaToraman1 dostum senden rica o İnterneti güzel bi modem ve router ile ödüllendir :grinning:

2 Beğeni

Direk çağ atlamışsın vay be şans diye buna derim… 1 çok etken var açıkçası mesafeden dolayı daha kötü çekmesi bile mümkün olabiliyor onun haricinde kullandığın modemin çift band olsa bile 5ghzlik ağında bile hız standartları var ac750 gibi ac1200 gibi daha yüksek hızlara ulaşabilen çift bandlı wifileri olan modemler var en yüksek söyleyeyim sana 2.9gblik versiyonlar mevcut.Ama bunlar wifi 6 routerlerle aynı fiyatlarda :smiley: Tabi wifi 6e routeri unutmamak lazım onun 2.4ghzlik ağında desteklediği hız 1gb :smiley: kısacası wifi 5li normal router ya da modem kadar iyi :smiley: tabi 12bin liradan başlıyor :smiley:

1 Beğeni

Fiber veya ADSL internet altyapısında kesinlikle en geri kalmış semtler bu saydıklarım değildi. Daha kötü durumda olan yerler var. Örnek vermek gerekirse Arnavutköy, Güngören, Pendik, Başakşehir, Ataşehir, Bağcılar, Fatih… gibi daha bir sürü sayarım sana bu semtlerde fiber internet yok denecek kadar az bazılarına hiç uğramamış bile araştırabilirsin istersen.

O belediyelerin havadan kablo çekilmesine izin vermesi de önemli tabii.

1 Beğeni

hocam benim apartmanıma da dün çekildi ama apartmanın içine kutu konmadı sadece kablo bıraktılar ki kabloyu toplamadılar bile sarkık bir şekilde duruyordu ben topladım onun dışında kutulama süreci tahmini nekadar sürüyor Şemsipaşa Mh benimkide.

1 Beğeni

Ben de Şemsipaşa Mahallesi’ndeyim. Dediğin gibi kablo geldi fakat kutu gelmedi. Sanırım bu sürecin ne kadar süreceği tam olarak belli değil.

1 Beğeni

Tahmini olarak 2 - 4 hafta arası kutulama, kutulamanın ardından test süreci ve aktivasyonun tamamlanması 4 hafta sürebiliyor ancak bu süreler kesinlik belirtmemektedir. Forumdaki konulardan, diğer platformlarda yapılan kullanıcı yorumlarından yola çıkarak bu şekilde tahmini bir yorumda bulundum bilginiz olsun.

3 Beğeni

@Baran Hocam Gaziosmanpaşa Merkez Mahallesine Taha Arkadaşımızın Oraya Gigafiber çekişmiş ve bağlanmış sizden ricam bende merkez mahallesinde ecla sokakta oturmaktayım benim oturduğum yere acaba ne zaman gelir yada proje kapsamı içinde varmı teşekkür ederim iyi çalışmalar

Bu konuyla ilgili bilgi sahibi değilim ancak @EFG bu konuda size bilgi verebilir. Müsait olduğu zaman buradan bilgilendirme yapacaktır.

2 Beğeni

Peki TurkNet ve diğer ISS ler Türkiye’de İstanbul dışında iller olduğunu fark edecekler mi?

2 Beğeni

O konuda bence yerinde ve akıllıca bulduğum nüfus ve kullanım oranı baz alınıyordur ama diğer tarafta Gigafiber yayılım durumunu incelersek böyle bir mantığın olmadığını görüyoruz. Tabii ki fiber internet herkesin hakkı. Hakkari’de dağ köyünde hayal ettiği mesleğe ulaşmak için canla başla ders çalışan bir lise öğrencisinden, Kars’ta bir kenar mahallede oturduğu evden öğrencilerine canlı ders sunumu yapmak isteyen Türkçe öğretmenine kadar. Ancak maalesef bu konuda ISS’ler ciddi yatırımlar yapıp kullanımların nispeten az olduğu diğer yerlere ulaşmayı tercih etmek yerine talebin daha fazla olduğu nüfus yoğunluğundaki bölgeleri tercih etmelerindeki uyguladığı adil olmayan stratejilerinin sonuçlarına yine bu ülkenin insanı katlanıyor. Maddiyattan ziyade bence artık bir fedakarlık ve seferberlik tarafını tercih edip bu ülke için ellerini taşın altına koymalarını dilerdim. Bugün Avrupa’ya baktığımızda kıyaslanabilecek düzeyde değiliz. Asya ülkeleri ile hiç kıyaslamıyorum zaten.

1 Beğeni

Merhaba @Maytere, GigaFiber hizmetimizi sizin saydığınız ilçeler dışında pek çok ilçeye veriyoruz aslında :hugs: Forum tarafında en çok bu bölgeler konuşulduğu için siz sadece bun bölgelerde verdiğimizi düşünüyorsunuz sanırım :frowning:

1 Beğeni

Bagcilarda bildiğimiz kadariyla telekom ve yogunluklju superonline geliyor diye duyum almistim burdada bir kisi paylasmis di hatta

1 Beğeni

merhaba güncelleme geçeyim beklenmedik bir şekilde bugün kutulama yapıldı kutulamayı yapan arkadaşa sorduğumda 15 gün içerisinde aktif olacağını belirtti.
eğer bu süre içerisinde aktif olacaksa gerçekten süper

Evet 15 gün sürüyor 15 mart kutu koyuldu bugün 31 mart aktivasyon oldu başvurumu yaptım. Merkez mah.

2 Beğeni

bilgi için teşekkürler darısı başımıza :slight_smile:

2 Beğeni