GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

gigafiber için binaya kablo çekilmiş ve kutu takılmış şekilde 6 aydır bekliyoruz. size onaylandı diye dönüş yapsalar bile minimum 2 yıla aktif olur :smiley:

bana hiç öyle bir bilgilendirme dahi yapılmadı yine sizin iyiymiş :slight_smile:

O da bir adım gelse beklemeye razıyız uzun süredir bekliyoruz. Ankara için farklı adreslere de başvuru yapmıştım. Vatan ve İvedik caddesi için bakalım. Onlardan mail gelmedi.

Merhaba herkese, Gigafiber için ekim ayında kutulama yapıldı, 2,5 ay önce kablo bağlandı, bugün de sinyal testi yaptılar sanırım artık son aşamadalar ancak benim bir sorum var, sinyal testinden sonra ne kadar sürede aktif oluyor artık beklemekten yoruldum da :smiley:

ben de mamak çağlayan için başvuru yaptım aynı maili bana da attılar. keçiörenden çıkmadılar daha mamağa gelmesi zor görünüyor.

1 Beğeni

bursada da çalışmalar başlamıştı bi gelişme var mı bağlanan oldu mu nerelerde var şuan bi umut bekliyorum hala

Muğla - Fethiye için forumda en son 1 yıl önce bilgi paylaşılmış Acaba bugüne kadar planlama ve altyapı çalışmalarınızda herhangi bir gelişme oldu mu?

Çok uğraştım dikkaldırıma gelmişti adresimde gözükmüyordu iletişime geçtim şuanda 4 aydır kullanıyorum sıkıntısız

1 Beğeni

hocam dikkaldırımın nersi tam olarak üçevlerdeyim ben oraya gelip gidiyorum ne kutu gördüm ne çalışma bursada daha hiç TurkNet ekibi görmedim maalesef

Dikkaldırım caddenin alt kısmı dikkaldırım kapalı spor salonu tarafı burda her binada aktif gigafiber uzun zamandır

1 Beğeni

merhaba mahallemde GigaFiber kullanan 2 daire var herşey hazır durumda bizim binamısın hemen girişinde kutu konulmuş ve kablolar çekilmiş vaziyette duruyor. yan binadakilere fiber gidiyor olmasına rağmen müşteri hizmetlerine durumu bildirdiğimde sistemden kaynaklı bir sıkıntı olduğunu ve bir yardımda bulunamayacaklarını öğrendim hatta bana “sizin oraya fiber gelmemiş” falan dedi oysa herşey tam anlamıyla hazır

bizim dairenin girişine “Burada TÜRKİYENİN EN HIZLI İNTERNETİ TurkNet GigaFiber kullanıyor” diye yazan int. kutusunu koydular kablolama yapılmış vaziyette ve kutunun dışından eve kablo verilmiş halde, ana kasetten kabloda geliyor sadece bağlanacak lütfen yardım edin

Evet arkadaşlar gelin hep beraber bu soruyu çözelim;

1-Site yöneticisi olarak TurkNet gigafibere başvuru yapıldı gelsin diye aylardır yıllardır bekliyoruz.

2.Tam geldi artık gigafiber bahçelievler kocasinana sokak sokak kablolar döşendi derken ne hikmetse biz ilk başvuru yapan site ve sokak olarak göremiyoruz acaba başvuru yapan sokağı gelmiyorlar mı diye düşünmeye başladık ?

3-Fotoğrafta göründüğü sarı çizgide çizdiklerim bütün sokaklara kablo döşendi kutular takıldı ama pınar1 sokağı es geçildi neden ?

4-Ana kutuları bizim sokakta olmasına rağmen sokakta kablo çekilmedi ?

5-Sorduğumuzda ise cevap alamadık sağolsun alperen beye burdan ulaşıp yazdık aralığa kadar süre verdi ama ocağa giriceğiz ne gelen var ne giden ?

6-Evet yıllardır kullandığımız bir TurkNet saçmalığı daha . Size soruyoruz artık muhattap bulamadık neden arkadaşlar ?

@alperenatici Bey aralıkta dedi ocağa temmuza gireceğiz gelen giden yok ?

Merhaba herkese adres sorgulamada 6-8 hafta içerisinde fiberin geleceğini söylüyorlar, bu süre sizlerde ne kadar sürdü? Daha erken veya geç açılan oldu mu?

Hangi şehir?

İstanbul - Esenler

Merhaba, gigafiber icin bir mahallede kac basvuru alirsaniz eger altyapi islemi yapmaktasiniz. Tam olarak calisma sartlariniz nelerdir. Biz bir Turizm dernegi olarak 270 isletme uyemiz var ve bunlarin cogu icin gigafiber hizmeti almak isteriz. Bilgi verebilirmisiniz planlamaniz nasil oluyor.

Selamlar @Procodertr, Ankara’da aktif olduğumuz bölgeler var fakat diğer bölgeler üzerinde ortalama da olsa bir süre vermemiz mümkün değil.

Selamlar @SLyFx, planlama hakkında bilgi paylaşamıyoruz. İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden sorgulama ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Selamlar @Pulat, özel mesaj üzerinden işlem yapmıştım. Takip ediyorum :raised_hand:

Selamlar @hasanyarol, planlama hakkında bilgi paylaşamıyoruz. İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden sorgulama ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli uçuşlar :rocket:

Selamlar @ufuk1ufuk, probleminiz devam ediyorsa özel mesaj üzerinden müşteri numaranızı iletmenizi rica ediyorum.

Selamlar @HooPs, ülkemizin birçok bölgesini GigaFiber hizmetiyle buluşturmak adına özveriyle çalışıyoruz. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden sorgulama ve başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptıysanız ek bir adım atmanıza gerek yok. En kısa sürede GigaFiber’e kavuşmanız dileğiyle.

Selamlar @ErtugrulPrlk, bu konuda bölge sakinlerine büyük iş düşüyor. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden başvurularınızı bekliyoruz :heart_hands:

Selamlar @keen216, problem çözüldü aktivasyonunu tamamlandı. Keyifli kullanımlar :heart_hands:

Selamlar @ahmetsnowy, sanıyorum hizmetiniz aktif durumda. Bir problem mevcut mu?

Selamlar @aarmagan, GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı dışında aktivasyon ve planlama bilgisi paylaşamıyoruz.

Selamlar @KairoNero, bu süre temsilidir. Dikkate almamanızı tavsiye ederim. Aktivasyon süreci için ekipler özveriyle çalışıyor. İş sırasına ve planlamaya bağlı olarak hizmetiniz aktif olacak.

Selamlar @skyline06, kontrol sağladığımda henüz hizmetiniz aktif olmadığını gördüm. Paket / Tarife / Kampanyamla İlgili Destek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden tekrar destek kaydı oluşturmanızı rica edeceğim.

Selamlar @burakaydogdu, çalışmalar belirli bir sıraya ve plana göre yapılıyor. Sokağınız planlamaya dahil ise ekipler ziyaret edecektir. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden başvuru iletebilirsiniz.

Selamlar @semihgnd29, endişelenmeyin. Süreçler belirli bir plana göre ilerliyor. Ekipler sırası geldiğinde bölgeyi ziyaret ederek hizmeti aktif hale getirecek.

Selamlar @Celikbasaziz, müşteri numaranız üzerinden bekleyen bir GigaFiber aboneliğine ulaşamadım. Rica etsem özel mesaj üzerinden benimle müşteri numaranızı paylaşır mısınız?

Selamlar @1Uur, sinyal problemi bulunmuyor ve altyapı aktif ise başvurunuzdan itibaren ortalama 6 iş günü içerisinde süreciniz tamamlanır.

Selamlar @aliko2x, bu bölgede çalışmalarımız devam ediyor. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden sorgulama ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli uçuşlar :rocket:

Selamlar @underdose, bu bölge için farklı bir gelişme bulunmuyor. Ülkemizin birçok bölgesinde GigaFiber hizmetimizi yaygınlaştırmak adına yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Selamlar @furkan_ahmet, özel mesaj üzerinden açık adresinizi ve iletişim bilgilerinizi iletmenizi rica ediyorum.

Selamlar @wnratt, GigaFiber hizmetimizi tahsis etmek için belirli bir ön koşulumuz bulunmuyor. Hedefimiz ülkemizin birçok bölgesini hizmetimiz ile buluşturmak. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden başvuru yapmanızı rica ediyorum.

1 Beğeni

İstanbul Bağcılar Sancaktepe mahallesine gigafiber altyapı çekiliyormuş Bağcılar kirazlı mahallesi kurtuluş caddesine de bu sene içinde planlama varmı?

Maltepe bölgesi çok uzun zamandır planlamada, bekliyoruz bir gelişme var mı? Zümrütevler bölgesi sırf maliyetinizi çıkaracak bir muhit. Biraz Anadolu yakası ile de ilgilenin artık :slight_smile:

Selamlar @alihann.gundogu, çalışmalar ve planlamayla alakalı bilgi paylaşamıyoruz. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden sorgulama ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Selamlar @Rediron, uzun zamandır beklemenizi anlıyorum. Yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ettiğimizden emin olabilirsiniz. Ülkemizin her bölgesini dünya standartlarındaki GigaFiber hizmetimiz ile buluşturmayı çok istiyoruz. İzin, prosedür, yatırım ve planlama etkenlerine bağlı olarak bölgeniz ele alınabilir. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden talep iletebilir, sorgulama yapabilirsiniz. Talep ilettiyseniz ek bir adım atmanız gerekmez. En kısa sürede GigaFiber’e kavuşmanız dileğiyle :heart_hands: