GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

19 ekimden beri bekliyorum. Sitede bir çok TurkNet kullanıcısı var. Önce gelindi port yok denildi. Sonra o iş çözüldü. Kuruluma gelindi iç hat modem çekildi. Gelen arkadaşlar yaklaşık 1.5 saat uzerinde çalıştı ama internet saglanamadi. Modemde internet ışığı kırmızı yanıyor. Bir ayı geçtik hala internete kavusamadik ki dediğim gibi İstanbul’un göbeğinde bir çok TurkNet kullanıcısı olan bir sitedeyim. Artık bıkkınlık geldi. Her sordugumda da adeta otomatik mesaj alıp duruyorum. En kısa zamanda diye dönüş alıyorum.

1 Beğeni

Süreç tamamen keyfi olarak işlediği için hiç belli olmaz.

1 Beğeni

Trafiğe takılmış geç gelecek :smile:

Ondan dolayı dedim zaten bakalım ilk kime keyifleri gelecek diye :smiley:

Merhabalar, genelde sorgulamada çıkanlar tahmini süre demişlerdi. Sürelerin uzaması genelde duyduğum belediye izinleri ile ilgili olabiliyor bilginize.

1 Beğeni

Hocam şuan bizim kutu böyle

1 Beğeni

gaziosmanpaşa bağlarbaşı aslan sokak 19.11.2022 tarihinde fiber çalışması yapılıyo harita güncellenmemiş admin bey lütfen çalışma haritasını güncelleyelim

2 Beğeni

Kutu bağlantısı ve kutu içi bağlantılar yapılmış. Umarım diğer işlemlerde kısa sürede tamamlarlar.

Merhabalar, Türknetin resmî olarak yayınladığı bir harita yok. TurkNet sadece kendi sitesinde gigafiber altyapı sorgulaması mevcut o da tahmini sonuçlar göstermektedir bilginize.

https://turk.net/gigafiber-istiyorum-altyapi-sorgulama

2 Beğeni

Hocam bugün randevu aldık fotoyu dün çekmistim sizce sorun olurmu

Sorun olacağını sanmam. Çok nadiren bazen sinyal ile ilgili sorunlar olabiliyor. Umarım sorunsuzca kurulum işleminiz gerçekleşir. Şimdiden hayırlısı olsun :+1:

4 Beğeni

Sağolun umarım bir sorun olmaz

Hangi şehir?

2 Beğeni

Sakarya Adapazarı Yenigün Mahallesinde GigaFiber çalışmaları ne zaman başlayacak? @alperenatici

1 Beğeni

Çalışmalar ve altyapı ile ilgili bilgiye GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet linkinden ulaşabilirsiniz. Yöneticiler yanıltıcı olmasın diye ve yoğunluktan dolayı tarih veremiyorlar. Yukarıdaki linkten takip etmenizi söyleyeceklerdir.

2 Beğeni

Bağlantı yapıldıktan sonra bizler ile bir hız testinizi paylaşırsanız sevinirim.

İstanbul Okmeydanı

Hay hay👍

1 Beğeni

Uzun uğraşlar, çabalar ve tartışmalar sonucu 53 günün sonunda randevu verdiler. Sanırım ben masadan kalkıyorum.

2 Beğeni

Merhaba gigafiber benim de altyapı da aktif oldu başvuru yaptım. Ekipler yarın evde kurulum için gelecekler. Kablo kutu sinyal herşey tamam ama halen sokakta bulunan kutuların montajı yapılmadı sarkık dağınık şekilde duruyor. Anlamadım