Gigafiber aktif oldu - Hız sürekli değişiyor (Olması gerekenden düşük hız)

Kablolu steam’den indirin epic baya çöp.

1 Beğeni

Hocam aklıma gelenler bunlardı. Daha aklıma nasıl bi sorun olabilir gelmiyor. Ama normalde 60-80 mbps arası olması lazım. Belki macbookla alakalı bi durum olabilir.

1 Beğeni

Steamde işler baya karışık hocam en başta hızlı başlıyor download sonra 0 byte oluyor sonra 8-9 mbps oluyor sonra yeniden 0 sonra baya düşükten devam ediyor ara ara kesilerek. En başta 40-60 mbps ile başlayıp sonra baya baya dibi görüyor hatta sıfırlanıyor ara ara :confused:

Kablolu bağlantı, Masaüstü PC

Kablolu bağlantıyla EPIC GAMES de 25-40 arası gidip geldi

Çok sağol hocam zahmet verdim sana da, bir yerde bir problem var ama bakalım çözeceğiz inş. Kablolu bağlantı yapabileceğim bi gaming notebook bulursam onunla denerim bir de.

1 Beğeni

Epicte indirme yaparken yazma hızın çok çok düşük… Eğer başka bi bilgisayar bulursan onunla bi dene bakalım.

1 Beğeni

Steam dede bana aynı oluyor normal snr bi anda ,0 oluyor ve geri çıkıyor

1 Beğeni

Disk hizi yetmedigi icin oluyor gibi geldi bana ssd var degil mi? Bu programi indirip disk hizini olcer misiniz

1 Beğeni

masaüstü pc eski bir şey ya hdd var sadece ssd yok :frowning: deneyip atıyorum sonucu hocam… kablolu testi muhtemelen başka bir pcden yapmam gerekiyor.

@devilsadvocate56 Hocam 1 yıldan sonra konuyu hortlatmak istemezdim ama aynı soruna benzer bir şey yaşıyorum. Çözüm bulabildiniz mi acaba merak ettim.

Gigafiber kullanıcıları her şey internet hızı değildir. Özellikle download’larda en kötü durumda bile SSD kullanıyor olmanız gerekir. Bazı durumlar da o bile yetişemez. Ortalama SSD yazma 550mb civarıdır. Önerim orta yollu m2 ssd alıp kullanmanız. HDD devri çoktan bitti. Sıfır bir HDD bile taş çatlasa sınırları zorlasa 100 megabyte yazabilir. Tabi ki arkaplanda hiç bir işlem yapılmadığını windows çalışmadığını vs varsayarsak :slight_smile: Ortalama 60 70 mbyte yazma olarak düşünün. Düşük hız alanların çoğu indirmenin yapıldığı depolama alanından kaynaklı oluyor genelde. Browser’dan test yaptığınız da bile geçici bir dosya indirmiş oluyorsunuz unutmayın.