GigaFiber akşam download HIZ sorunu BAHÇELİEVLER / SOĞANLI MAHALLESİ

Evet arkadaşlar kanser bahçelievlerede sıçradı aksam saat 19:30 dan beri beri durum bu şekilde. ONT değerim alttadır.

IMG_20230104_001202

1 Beğeni

3

bahçelievler hürriyetmahalesin de de düşüş var dowland hızın da daha önce 850mbps hız alırken 635 mbps kadar düştü hız

1 Beğeni

20230104_123138
selam alperen hocam gigafiber dowland hızım düşük bu konuda yardımcı olurmusun dowland hızımın yükseltilmesini sağlarmısın bu sorunun çözümlenmesini sağlarsan sevinirim hocam

1 Beğeni

Benim gece itibarıyla düzeldi tabii bu akşam ne olur bakalım göreceğiz, yine aynı durum meydana gelecek mi gelmeyecek mi bakacağım

Selamlar, konuyu takip ediyorum. Problem devam ediyorsa bilgi paylaşmanızı rica ediyorum :raised_back_of_hand:

1 Beğeni

Merhaba hayırlı geceler bu akşam bir anormallik olmadı her şey normaldi

Süper, keyifli kullanımlar :handshake:

Cumhuriyet mah. için konuşuyorum. Hafta sonu akşam saatlerinde 600 mb üstünü görmekte zorlanıyorum. Yaklaşık 1 aydır bu şekildedir. Bunla ilgili bazı kişilere danıştım. Bu bölgedeki cihazların esenler bölgesine göre daha iyi ve güçlü olduğunu sorun çıkartmayacağını söylediler.

Sorun hala devam ediyor öğlen konnektör değişiminden sonra hızda gene düşmeler oldu, 100 mb’lere kadar geriledi sonrasında internet komple gitti yine değişen konnektörün içinden fiber kablosu kırılmış, arkadaşı cep telefonundan arayıp rica ettim tekrardan akşamüstü geldi değiştirdi öğlenki ayar ile akşamki ayar arasında 3dbm - yönde fark vardı, connector uçlarından olabileceğini söyledi gelen arkadaş, normalde yaptığım genel testlerle 9 aylık kullanım bakımından downloadr 920 aşağısını hiç görmezdim, son konnektör değişiminden sonra 850 üstüne çıkmamaya başladı ki gündüz saatlerinde hiç bu tarz durumlar olmazdı normalde günlük rutin 930 935 akşam yoğun saatlerle bile 920 altına düşmezdim şu an en son yapılan değişiklikler ve güncellemelerden sonra 850 üstüne çıkmamaya başladı download, zaten tekrar dalgalanmaya başlayıp tekrar konnektör hatası verdi aynı şekil fiber kablo konnektör içinde kırılmış vaziyette şu an akşam 5’ten beri internet yok saha ekibi gelip tekrar konnektör değişecek bu durumda şundan işkilleniyorum daire içine çekilen kabloda fabrikasyon bir hata mı var sürekli ellenmediği oynatılmadığı halde bu şekilde olması kafamda bu soru işaretini oluşturuyor, 9 aylık kullanım sürecinde hiçbir şekilde hızla ilgili bir sıkıntı yaşamamışken ortada hiçbir şey yokken 3 akşam önce ansızın Ping 15-30 milisaniyeleri çıkması ve download hızının 20 lere kadar düşmesi, bu gün konnektör değişiminde sonra 45 dakika sonrası hızım ektedir, evde kablolar cat7 ve 2.5gbps enthernet olan 9 aydır lullandıgım aynı sistemdir, inşallah yarın ekip gelir sorunun kaynagı bulunur.

IMG_20230105_133714

Böyle birşey olabilirmi?O zaman üvey evlat muamelesi olmuş olur.

Tam olarak ne söylemek istediğinizi anlayamadım ne gibi bir üvey evlat meselesi oluyor hocam,

Esenlere daha kötü cihaz kullanmalarini kastettim

Öyle bir şey yok hocam, aynı cihazlar, arkadaşa yanlış bilgi vermişler

1 Beğeni

Hocam Bugün gittim perpa’ya fiber kesme pensesi aldım 2 tane de konnektör aldım 350 lira verdim geldim. dün arıza kaydı bıraktım 2 kere konnektör değişmesine rağmen akşam komple sinyal gene gitti, neyse baktım bugün ekiplerden gelen kimse olmayacak 48 saat öncesi maalesef gelen olmuyor, ( TurkNetİN TEK GÖRDÜĞÜM SIKINTISI ŞUAN BU DURUM ) işin kötüsü evin bulunduğu bölgede normal mobil telefon da çekmiyor doğru düzgün günümüzde artık her şey internet hiçbir şey izleyemiyoruz iletişim kuramıyoruz bu yüzden bugün gittim kendim aldım değiştirdim interneti çözdüm ama hızda bir tutarsızlık var, upload sorunsuz ama en yogun saatlerde bile 925 930 olan download hızı şuan 800 850 lerde geziyor, bir yerde bir sıkıntı oldu ama nerde kim bilir, apartmanda tek kullanan benim bir arka sokakta kayınçoyu abone ettim geçenlerde bir hafta falan oluyor, Bir de biraz aşağıda bir kardeşim vardı onu getirdim ne oldu anlamadım adamları getirdik kapasite mi doldu semtte :grinning: 25 lira indirim için böyle kapasite dolduracaksak ben daha kimseyi getirmem :grinning: 139 verir kafa rahat kullanırız :dash: bakalım yarın ekip gelirse apartmanda zaten tek kullanan benim kutuda mı bir şey oldu ne oldu Bir baksınlar bakalım ona göre gelişmeleri paylaşıcam,

1 Beğeni

Evet arkadaşlar sorun çözüldü bina içindeki kutunun orada konnektörler değişti, kutuda 18.60 dBm evdede 19.50 dBm olarak ayarlandı, dün akşamdan beri sorun yok, mercusys mr80x router ile 0.96ms ping gördüm codit bilişim serverinda,

1 Beğeni