Gigafiber 600 Mbps Upload Sınırlandırması

1 seneden fazladır gigafiber kullanıyorum…çok memnunum ve bugüne kadar bi sıkıntı, şikayetim olmadı…aslında bu konuda bi şikayet değil…tamamen teknik olarak mantıklı cevap arıyorum…

ilk bağlattığım zamandan, bundan birkaç ay öncesine kadar hızım hep 940/940 Mbps idi…fakat 1 ay önce upload hızım 850 lere düştü…son 1 haftadır da her türlü yerden yaptığım testlere göre asla upload hızım 600 üstüne çıkmadı…

bu durumun sebebi ne ve ilerleyen zamanlarda bu daha da sınırlandırlacak mı? çünkü bariz bi şekilde hız sınırı/kapasite yetersizliği var gibi…download için bi sorun yok ve tam hız alabiliyorum ama upload da bu kadar düşüşü anlamlandıramıyorum…?

Selamlar @negative, forum profilinizde müşteri numaranız bulunmuyor. Ekledikten sonra bilgi verirseniz seviniriz :innocent:

ekledim, ama dediğim gibi bi teknik arıza veya şikayet değil…sadece teknik olarak bilgilenmek istiyorum…

GigaFiber’de vaat edilen en düşük hız 650 mbps’dir. Bunun altındaki hızlar kapasite düşüklüğüne, bölgesel yoğunluğa veya bir arızaya işaret edebilir. Konuyu anlayıp inceleyebilmek adına destek kaydı oluşturmanızı rica ediyorum.

1 Beğeni

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.