Gigafiber 34piyalepasa_tngpon01 Slotu Kopma / Bağlantı Sorunu

Ben de piyalepaşadayım ve yaklaşık 2 aydır aynı problemi yaşıyorum. Paket kaybı yaşıyorum diye ticket atıyorum hızınızda problem yok cevabı alıyorum, sesli görüşme yapamıyorum diyorum modeminize bağlandık değerler normal diyorlar, oyun oynayamıyorum sürekli kopmalar oluyor dedim network ekipleri incelemiş bir sorun görmemişler driverlarınızı güncelleyin tarzı geçiştirici oyalayıcı cevaplar aldım.
Burdan şunu anlıyoruz ki Turk.Net sorunun farkında fakat düzeltmesi için epeyce bir zamana ihtiyacı var. 1 gigabitfiber internet hizmetini paylaşımlı olarak insanlara sunuyorlar. (Belli bölgelerde) Yani O bağlantı size özel bir bağlantı değil. O yüzden akşam saatlerinde yani internetin yoğun kullanıldığı zamanlarda kpma, ping, packet loss daha sık yaşanıyor. Ben problemin düzeleceğine olan inancım ve sabrım kalmadığı için 100mbit olan pakete geçişimi yapacağım size de bunu tavsiye ederim. Tabi müşteri hizmetlerine bağlanabilirsem… Destek kaydı numaram: 58491114
Lütfen beni arayabilmelerini sağlayabilir misiniz? Paket değişikliği için arıyorum fakat günlerdir telefonda müzik dinliyorum bir türlü bağlanamıyorum müşteri hizmelerine. @alperenatici

2 Beğeni

Sözde GigaFiberliyiz. Oyunlarda, ortamlarda dalga konusu olduk. GigaFiber kullanıp oyunlardan düşmemizden, ışınlanmamızdan dalga geçiliyor gülüyorlar :smiley:

3 Beğeni

Paket kaybını algılayabiliyor musunuz? İnterneti hiç iletmeseydi daha iyiydi TurkNet.

WhatsApp Image 2022-12-18 at 22.20.20

2 Beğeni

Biz ne yapalım daha doğrusu mağdur olan onlarca kişi olarak.

2 Beğeni

@alperenatici hala hiç bir gelişme, ilerleme, arayan soran yok. Sorun aynı devam ediyor. İnternet kullanılamaz halde. Bir akıl verir misin ben ne yapayım?

2 Beğeni

Ben dün akşam gigafiberi iptal edip kurtuldum derin bir oh çektim. Gigabit dedikleri internet geceleri 2 mbps görmüyor. Tamam arız vs sorun olabilir anlayış gösteriyoruz ama ne destek kaydındakiler ne buradaki yetkililer robot gibi cevaptan başka bir bildikleri yok. Çözüm olmayacaksa beklemeninde bir manası yok.

3 Beğeni

Tekrar selamlar, bölge özelinde ekipler en kısa sürede gereken aksiyonu alacak.

1 Beğeni

Belirsiz bir gelecek zaman ile konuşuyorsunuz Alperen bey. Herkes çalışıyor. Bekliyoruz zaten sabrediyoruz uzun zamandır. Ama müşteri hizmetleri de aynı şekilde, uzun uzun yazıyoruz hazır cevaplardan copy paste atıyorlar. Çözüme yönelik bir şey yok ki. Sadece ekipler çalışma yapacak çözülecek deniliyor. İcraatte hiç bir şey yok.

1 Beğeni

Türk Telekom altyapısından mı 100mbit pakete geçiş yapacaksınız? Ben de giga’dan ayrılmayı düşünüyorum tt altyapısı Hipernet veriyor adresime. Nasıl bir geçiş-değişiklik yapabilirim bir tavsiyeniz var mı? Diğer iss ler genel olarak 76mbps veriyor.

@alperenatici Adresime Gigafiber gelmeden önce de TurkNet 76mbps veriyordu adresime. Bu tt altyapısı üzerinden aldığım hız değeri mi ? giga’dan paket değişikliği yapabilir miyim?

2 Beğeni

Selamlar @Talhype, bu yerel sağlayıcı altyapısı üzerinden alacağınız hız. Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden kayıt oluşturabilirsiniz.

2 Beğeni

43 gün oldu. Bu süre içinde çözüm için sadece modem değişimi sundular.

2 Beğeni

Merhaba bende Piyalepaşa da oturuyorum ve bağlantımda sürekli kopmalar yaşıyordum. Bugün hiç bağlanamıyorum internete sorunu ne zaman çözüme kavuşturucaksınız? Destek kaydını 1 ay oldu açalı ilgileniyoruz dan başka bir cevap verdiğiniz yok. Bütün işim internetle ve mobil veri kullanarak çözüyorum. Acaba ne zaman bilgisayarım mobil veriden kurtulacak?

2 Beğeni

Bugün ben de hiç bağlanamadım. İş çığırından çıktı

1 Beğeni

Arkadaşlar yetkililerin vermediği bilgiyi ben size vermek istiyorum Piyalepaşa’da Port 1 ve 2 için çalışmalar yapıldı ve sorun giderildi fakat diğer portlardaki kullanıcılarda sorun aynı şekilde devam etmekte. Umarım 1 ve 2 için yapılan çözüm diğer portlara da uygulanır. En kısa sürede çözüme ulaşmalı artık. Bu linkten her gün arıza raporlarını kontrol edin TurkNet Şeffaflık Raporu — Altyapı Çalışmaları, Hizmet Açılış ve Dönüş Süreleri Burada çalışma olduğu zaman düzelecektir büyük ihtimalle.

2 Beğeni

kaç gün daha sürücek bu zulüm acaba. Önceden türk mantığı kapat aç biraz geliyodu. Şimdi hiç gelmiyor. :frowning:

1 Beğeni

Evet arkadaşlar zor durumda kalınca çıkarım yapmak zorunda da kalıyoruz :slight_smile: Yetkililer haber vermese bile 1 ve 2. porta çalışma yapıp düzelttiler

3 Beğeni

Acaba tüm piyalepaşayı düzeltebilmek için daha kaç portta düzenleme yapmaları gerekiyor :thinking::pensive:

2 Beğeni

Düzgünce bir ekip yollasalar bir kaç gecede çözülebilecek bir şey

1 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Ya gönderdikleri ekip işi sallıyor yada işi bilmiyor. Yani çokta zor olan bişey olduğunu düşünmüyorum. Sorun olt cihazında muhtemelen. tüm piyalepaşayı etkiliyor. olt cihazından eve gelene kadar olan yapıda sorun yok gibi. Ancak akşam yoğunluğun başladığı saatlerde internete erişim mümkün değil. Ekip gelip evdeki değerleri kontrol etse sorunu bulur. Online işlem merkezinden tek verdikleri cevap ilgileniyoruz. İlgilensinler bakalım sabırla bekliyoruz.

1 Beğeni

Benim bugün çözüldü sorunum 2 aydan sonra rahat bir nefes aldım

1 Beğeni