Gigafiber 200mb/s?

Merhaba,
2 gün önce Gigafiber kullanmaya başladım.
Altkat komşum da aynı gün kullanmaya başladı. Kurulum yapan ekip önce komşumun internetini aktiflestirdi. Ve 900mb/s hız aldığını söyledi.
Bende test yaptıklarında 300-400 civarı bir hız aldılar. Hız kaybı PC den kaynaklı olabilir dediler.

2 Farklı PC
2 Farklı Cat6 kablosu ve onlarca yaptığım hız testleri sonucu hızım 200mb/s geçmiyor.

Destek kaydı açtım 44928837 gelip fiber kablosunu incelesinler diye çünkü kablolar cok hassas ve gelen ekip titiz çalışmadı. bir sonuca varamadım henüz

Aynı sorunu yaşayıp çözüm bulan var mı?

bilgisayarınızın ssd hdd hızı o hızlara yetişemiyor olabilir test esnasında görev yöneticisi ile pc durumunu gözetleyebilirsiniz

Baktım şimdi 120mb/s hız alırken ssd kullanım oranı %4 görünüyor.

Merhaba, Temsilciye " Kurulum da gelen ekiplerin titiz çalışmadığını gözlemledim ve kurulumdan sonra 300-400mb hızları aşamadım. Üst komşum rahat 900mb alıyorken ben 300-400mb’i geçemiyorum ve bunun sebebini kurulum kaynaklı olduğunu düşünüyorum, öyle değilse bile sorunun bulunup çözülmesini arz ederim." diye belirtin.

3 Beğeni

SSD ile o kadar hızlık farkı nasıl hesapladınız merak ettim de ?

bilgisayarınızın işlemcisi nedir acaba?

1 Beğeni

ethernet kartını ayalardan gigabit internet moduna almayı deneyin…

bilgisayarım>sağ tık özellikler>aygıt yöneticisi>ethernet kartı>sağ tık özellikler> speed&duplex>1.0 gpbs full duplex böyle deneyin birde…

2 Beğeni

En basit WiFi ile deneme yapın, bilgisayardan aldığınız hıza yakın veya yüksek çıkarsa problem bilgisayardır.

1 Beğeni
  1. Pc i5-4460
  2. Pc i5-8265U bu pc wifi modülü AC destekli wifi de bile yüksek performans alması lazım diye düşünüyorum

Dediğinizi tam anlayamadım. Ben bir şey hesaplamadım, hız testi yapılırken ssd kullanım oranını tas menager dan aldım

Arkadaşlar,
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. @Escanor çözümü işe yaradı sanırım. 800mb/s den aşağı almıyorum.

Ekran görüntüsü 2021-07-08 091136

2 Beğeni

Hadi geçmiş olsun hocam… gigafiberin darısı başımıza ne zaman gelirse artık :slight_smile:

1 Beğeni