Gigabit internette steam çok düşük hız

Steamden indirme yaparken neden bu kadar düşük hız alıyorum? Ne yapabilirim bu konuda? Gigabit internetim var. ssd üzerine yükleme yapıyorum. diğer gigabit kullanan arkadaşlarım bu sorunu yaşamadılar

sisteminizde ssd mi var hdd mi ?

ssd var. zaten hdd’ye yükleme yaparken de eski vdsl bağlantımda rahat 10 mb/s alıyordum hiç sorunsuz. Ayrıca epic indirme yaparken 60 mb/s gösteriyor steam göstermiyor.

hocam eğer steamda hız limitlemesi yoksa steam in kendisinden kaynaklanabiliyor bu durum sunucular bilinçli olarak hızı düşürebiliyor steam desteğe yazabilirsiniz isterseniz

1 Beğeni

Benimde superonline gigabit var aynı durum bendede var steam kaynaklı bir durum.

Diğer gigafiber kullanan arkadaşlarımda bu durum yok. 4 arkadaşım gigafiber kullanıyor sadece ben yaşıyorum bu durumu. en yeni kullanıcı ben olduğum için sanırım

bende Turkiye avrupa denedim bazen çok hızlı bazen yavas belli olmuyor

Steam’den kaynaklı olabilir sorun ddos saldırısı sanıp kısıtlama yapabiliyordu. Mesut Çevik’in bir videosu vardı hatta bu konuda. O da aynı şekilde Steam’de sınıra takılırken Epic’te Fiber alıyordu.

ben superonline gigabit tede aynı problemi yasıyorum

türkiye ve yurtdışı sunucularını denedim yurtdışı dahada yavas

DNS değiştirdim düzeldi

2 Beğeni

Ne yaptiniz dnsleri acaba

Bu arada şimdi denedim indirdiğiniz oyuna görede farklılık gösteriyor. PUBG indirirken çok düşük hızlarda fakat baska bir oyunde yuksek hızlara çıkıyor

Sorununuzu çözülmesine sevindim. İyi ve sorunsuz kullanımlar dilerim :pray: