Gigabit Hızımdan Tam Anlamıyla Nasıl Faydalanabilirim?

İndirmelerdeki hızı alıp alamadığını tam görmek istersen tüm indirmeleri aynı anda açıp görev yöneticisinden ethernet performansını izleyebilirsin totalde ne kadar kapasite olduğunuda görebilirsin. Kablosuz performansı modem ve telefona göre değişecektir. MU-MIMO teknolojisi bulunan modem ve cihaz kullanıyor olmalısın 866 mbpslik teorik hızlardan başlıyor muhtemelen 1300 mbpslik 5 GHz bandı performansı olan bir modem bu hızları sağlar ancak elindeki kablosuz cihazda da aynı şekilde 1300 mbpslik kapasite bulunması gerekiyor

kablolu kullanıyorum yok 40 50 mb hızı bölüştürüyor, muhtemelen 700 800 alamıyorum, diğer konuda da anlasıldı bu, 300 400 hız, Turknetle iletişime geçtim, modeme 1 gigabit hız ulaştığını söylüyorlar hatta bunun üzerine, ethernet kablomu da değiştirdim, cat5 'ti cat6 aldım, sonuç değişmedi, birde ek cihaz var başka bi laptoptan denicem kablolu testi , orada da sonuç aynı çıkarsa bi tekrar iletişime geçeceğim, aslında anlarım yani sonuçta 1 gigabite yakın hızı sağlayamasalarda bu hızlarda süper hızlar , ama bi sağlayamamaları konusu var birde sağlayıpta benim faydalanamamam konusu var, eğer 2.seçenekse gerçekten, buna bi çare bulsam iyi olur

Burada gördüğünüz hızı yaklaşık olarak test etmek için aynı anda steam, epic, idm, torrent vs vs seçenekleri arttırıp aynı anda başlatıp görev yöneticisinden ethernet performansını açarak bi görüntüleyin eğer kendi testlerinizde aldığınız kapasitelerin ötesine geçemiyorsa tekrar destek almaya devam edersiniz

diskinizin yazma hızı yetişemiyordur

1 Beğeni

buyrun,

dediğiniz üzere speed test file download testi yaptım ssd disk üzerine sonuç şöyle
IDMan_K0ULgoSd6W

sunucular bant kısıtlaması yapıyordur bir de şuradan dener misin https://lg.comnet.com.tr/5GB.test

1 Beğeni

Şu linki tam ben atıyordum :smiley: 1 dk ile kaybettim

Burda 80 90 ları görürsün herhalde

1 Beğeni

evet dediğiniz gibiymiş, baya uçtu hız

IDMan_Xe1dcvquOE

2 Beğeni

Ankarada var mı aktif. Mesut Çevik’in videosunda Ankara’da bir kaç noktada veriliyor gibi bir söz duydum. Bilen kullanan varsa o mahalleye taşınacağım. :smiley:

İlginç hocam benim 40’ tan aşağı düşmüyor Epic Games kablo ile Wİ-Fİ 5 ile 40 sabit genelde.

Hemde CAT 5E kablo CAT 6’da değil.

Next level’da aktif şuan sadece. Bu yıl içerisinde keçiören’de 7 mahallede de çalışma yapacaklarını söylüyorlar.

1 Beğeni