Giga Fibere Yakışan Donanımlar

Standart kullanımın dışında evimden uzakta işlerimi halletmem için kurduğum alt yapı.
Klasik modemler bu hızları desteklese de yeterli korumayı sağlamıyor.

Dell R410
2 x Intel® Xeon® CPU E5620 @ 2.40GHz
64 Gb Ram
10 TB SAS

Merhaba bu da benden gelsin :smiley:
Fotoğrafta görünmeyen alt katta bir ax3 daha var ve bütün sistemi besleyen (nas hariç) dc ups im var 4 saat yetebiliyor tüm sisteme. Ev dışındayken sürekli vpn ile eve bağlıyım. Tek kullanıcıya 500mbps çıkış verebiliyorum vpn ile çoklu kullanıcıda 1gbps ye kadar çıkıyor. Güvenlik duvarı, wifi kontrolor, dns server, vpn server ve diğer herşey ax3 içinde. Alt kattaki ax3 te dahil tüm network ağım 20Watt güç ile çalışıyor.

Gigafiber kullanamıyorum, gigafiber’i geçtim tt fiber bile nasip olmadı daha. 100mbps vdsl ile olduğu kadar işte :grin:

100mbps vdsl - Zyxel p2812 (openwrt) → keenetic giga (router) → keenetic sprinter (mesh) → mini Pc

Mini PC Genel özellikleri şu şekilde:

• 4 * 2.5gbps port
  • Intel n100 CPU
  • 8gb ddr5 4800mhz ram
  • 128gb nvme ssd
  • Ek olarak 1tb HDD bağlı.
1 Beğeni

Bende de hero dsl ile raspberry pi 3 ve banana pi var. Gigafiber bir görsek dünya gözüyle artık.

Hocam merhabalar, bu sistemi biraz açıklayabilir misiniz? Buradaki parçalar nedir/ne işe yarar, siz neden böyle bir sisteme ihtiyaç duydunuz? Nasıl kulanıyorsunuz, teşekkürler.

Merhaba ipv6 kullanıyorsanız unifi tarafında ipv6 ne durumda merak ediyorum. Mümkünse bir hız testi yapabilirmisiniz ipv6 server seçerek.

O sırada P2812 Openwrt ile snr düşürmeye uğraşan ben :frowning: TT’ye kaç kez yazdım fiber konusunda her seferinde gelcek gelcek gelcek gelcek yok

Güncelleme

Hp 380 2 cpu 32 cor 132gb ram 4 tb sas disk
Del R410 2 core 24 cor 32 gb ram 8 tb sas disk