Gelin bu zam gerçekten fazla mı az mı düşünelim

Haziranda bir çogumuzun sonu galiba böyle olacak

2 Beğeni

bu konuyu ilk gördüğümde asıl üstünde durmamız gereken konuyu konuşulması için açılmış konu zannetmiştim ama ilk mesajı okuduktan sonra hayal kırıklığına uğradım. Neden derseniz bu zammın olması açıkçası asıl konu değil asıl konu bu zammın gerçekten fazla mı az mı onu tartışıldığını görmek istememdi…

tt benim için kazıktan başka 1 şey değil ne yazık ki taahhütüm bittiğinde 35mb kullanıyorum şu an bana 147tl diyecek…

o nasıl 1 kampanya link var mı :smiley: bırak 100 35mb vermiyor sitesinde o fiyata

benim için boş 1 hayal desen bile yararlanacağım 1 şey değil :smiley: şanslı olan bugün ve öncesinde başvurabilen yeni aboneler :smiley:

1 Beğeni

Sebebi sadece bu mu :flushed:

100 megabit fiberdim türk telekoma geçtim aynı hızı alıyorum abonelerine sövüşleyen hatta o gözle bakan firmalara gerek yok müşteri hizmetleri arıza vs’de memnuniyet 0.

Konunun firmalardan ziyade oturduğumuz evin / mahallenin alt yapısı ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta kablolar döşenmiş ise, bağlantılar yapılmış ise hangi firmayla bağlanırsanız bağlanın aynı hizmeti alıyorsunuz. Çok da o firma bu firma diye kavga etmenin lüzumu olduğunu sanmıyorum. Artık her binada en az bir iss’nin fiberi var. O olmadı kablo tv’nin interneti var mesela. Ya da Telekomun fiber alt yapısı vardır, bıcır internet, hıbır internet, gazilyon tane firma var, hepsinde de aynı hızı alırsınız büyük ihtimalle. Ya da gigafiber gelmiştir, o zaman TurkNet kral dersiniz. Ben TurkNet’i “taahhütsüz” olarak diğer firmaların taahhütlü fiyatlarını verdiği için seviyor"idim". Çünkü eskiden ne kadar hız alacağınızı filan imzayı atana kadar anlamıyor bilmiyordunuz. Ha şimdi herkes sahip olduğu alt yapıyı ve alacağı hızı az çok biliyor, bilmiyorsa da öğrenebiliyor. Bence müşteri olarak şu firma daha iyi bu firma daha iyi diye tartışmak yerine, herkes oturduğu mahalleye daha iyi bir alt yapı gelmesi için gerekli lobicilik :slight_smile: midir artık adına ne derseniz onu yapmalı. Arayın firmaları isteyin. En azından denedim dersiniz. Zaten bi tanesi gelince arkasından hepsi patır patır geliyo. Tecrübeyle sabittir. Çok ücra bi yerde oturuyorsanız da malesef biraz şanssızlığınız olmuş oluyor. Ama sabredin, Elon Musk size ucuz ve hızlı interneti satacak bir kaç sene içerisinde. Türkiye pazarına nasıl girer bilmiyorum ama öyle garip bi teknoloji ki bu, eğer o çanağı ve modemini bir şekilde tedarik edebilirseniz, gayri-yasal yollarla bile olsa Elon Musk’tan internet satın alabileceksiniz büyük ihtimalle. Adam inci gibi diziyor uyduları hala, gece hava açık olduğunda, güneş de doğru bi noktadaysa filan dikkatli bakarsanız görebiliyorsunuz sürekli geçip duruyorlar. Çok sürreal bir tecrübe benim gibi dial up sesi duymuş birisi için. Kendimi Blade Runner’da gibi hissediyorum.