Geforce Now hızım kısıtlandı

Yaklaşık 2 haftadır Geforce now kullanıyorum 35/6 paketine sahibim, cat6 kablo ethernet kablosu kullanıyourm oyun oynarken yaklaşık olarak 30 31 mbps hızları alabiliyordum ve herhangi bir takılma donma yaşamıyordum. Ne olduysa 2 gündür geforce now hızım 15 e sabitlendi oyunlar oynanmaz hale geldi. Geforce now testi hatalı diyecekler için söyleyeyim oyunda ağ hızımı kontrol ediyorum 10 15 arası değişiyor. Belki G now sunucularında bir sıkıntı vardır diye düşündüm ancak durum öyle değilmiş, kendi telefonumun internetiyle bağlandığımda hız 31 32 mbpslere kadar çıkıyor, ayrıca hesabımı üst kat komşuda denedim farklı ISS sağlayıcı kullanıyor onda da herhangi bir sıkıntı yok. Türknet hangi hakla benim hızımı kısıtlayabilir ? düzelmediği takdirde ilgiili mercilere şikayette bulunacağım.

Turknet’e geçirdiğim arkadaşım Geforce Now aldı 1080p / 720p yüksek fps oynuyor. İstanbul’da ikamet ediyor. Şöyle bir yanıta ulaştım. Destek kaydı ile ilgilenirlerse çözebilirler muhtemelen

@Hakan.Yildirim müsait olduğunda bakar mısın? Senin ilgi alanın :upside_down_face:

Merhaba, otomatik server seçili olsun. Test sonucuna da şimdilik aldırmayın. Ayarların bu şekilde yapılı olduğundan emin olun ve hızınız 35 olsa bile ayarı 50 yapın. Ben de 16 nın üstüne çıkmıyor ama 1080p sıfır gecikme ile oynuyorum.
image

Burada GeForce ile ilgili baska bir olay duydum @Hakan.Yildirim belki ilgini ceker.

GeForce, download etmek yerine upload edip, download ediyormus. Bu yuzden upload kisitli oldugu icin, download da cok ise yaramiyor oldugnu bir arkadasim soyledi.

Hatta https://moonlight-stream.org/ bu problemi cozuyor dendi. Deneyen varsa belki fikir verebilir.

1 Beğeni