Ftth sari kablo deği̇şi̇m

Selamlar arkadaşlar. 2 hafta önce TurkNet üyeliği yaptım. Daireme 100 mbps download 8 mbps de upload geliyor. Yani Türk Telekom altyapısı kullanıyorum. Geçen hafta Türk telekomdan bir arkadaş kuruluma geldi şöyle bir sıkıntı çıktı. Daireme gelen hat FTTH yani fiber kablo daireme kadar geliyor ve daire içerisinde de fiber sonlandırma kutusu var. Kuruluma yapacak olan arkadaş daireden lazeri tuttuğunda aşağıdaki siyah kutudan göremiyormuş. Yani apartmana fiber geliyor ama enerji odasındaki kutudan benim daireme gelen sarı kablo bir şekilde zarar görmüş. Dediğine göre kendisi talep oluşturacakmış ve Türk Telekom kablo ekibi gelip tamir edecekmiş. Fakat Allah bilir ne zaman gelecekler. Dediğine göre 1 2 gün içerisinde gelirlerdi ama ses seda yok henüz. TurkNet desteğe yazdım durumu, onlar da elektrikçi ile çözün dedi. Ben de kendim parasını verip kabloyu değiştirmeyi planlıyorum. Daire 9. katta yani yaklaşık 30m falan sarı kablo değiştirilecek. Bir elektrikçiyi aradım ama onu biz yapamayız ya Türk telekom ya da superonline yapar dedi. Biraz araştırdım özel firmalara da yaptırabiliyormuşum. Ama işi bilmeyen bir adamı da sokup da zaten pek bilmediğim şeyleri biraz daha bozmak istemiyorum. 50 100 tl fazla verelim kafamız ağrımasın. İşin kötü tarafı bu hafta okul açılıyor ve aşırı acil internet lazım. Önerebileceği kaliteli ve işini temiz yapan fiber kablocu olan car mı ? Ve bize maaliyeti ne kadar olur 30 m kablonun ?Armut vs gibi sitelere de yazdım ama birinin referansı ile profesyonel kişilere yaptırmak istiyorum. [Yükleniyor: IMG-20210312-WA0012.jpeg…](Fiber Sonlandırma)

DSL kablosu değiştirilebilir elektrikçi ile, fiber tamamen TT sorumluluğunda. Müdahale etmeyin, kaldı ki zaten fiber kabloyu çekmek öyle kolay bir şey değil. TT ekipleri en geç pazartesi salı gelirler diye tahmin ediyorum.

1 Beğeni

TT dışında o kablolara başkası dokunursa ve başka bir sorun çıkarsa size masraf çıkar.

1 Beğeni