Ftth İçin Daire İçi Hazirliklar Tamam

Her odaya sıva altı Cat6 çektim , Tp-Link Jetstream POE li 8 port switchten dağılıyor. 3 Adet Ubiquiti Unifi AC PRO access pointle wireless ta sıfır kör nokta ile tamam.Tüm sabit cihazlar kablo ile baglı. Birde Gigafiber geleydi tam olacakta bekliyoruz inşallah. Fiber geldimiydi Pon cihazının prizinden yerine kadar hazır :slight_smile:

4 Beğeni

Hayirli olsun turkcel fiber kutusunun ici fotografta ki mi oluyor oysa baya güzelmiş valla :face_with_hand_over_mouth:

Gördüğüm en güzel şey olabilir. Elinize sağlık hocam. Sıva altından cat kabloyu kanallardan mı geçirdiniz?

yok kutuyu kendim aldım ev içini kendim yaptım komple bu kutuyu verirlermi keşke :slight_smile:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08XRR76C8/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o05_s01?ie=UTF8&psc=1

1 Beğeni

aynen anten kablolarını iptal ettim. antenle işim yok artık tvler iptv hep.

hatların geldiği alttaki kutudan zaten fiberde gelince direk bunun içine attıkmı pon cihazının yeri prizi dahi hazır.

bundan sonraki aşama Ubiquiti Wifi 6 PRO cihazları henüz gelmedi TR ye gelsin access poinleri onlarla değiştirip , 2.5 g multi gig bir switch le dağıtıcam niyetim o :slight_smile: Ha birde 2.5 g destek li bir nas cihazı sisteme entegre ettimmi tadından yenmez de 2.5 g switch ve Wifi 6 cihazların fiyatlar biraz daha otursun su an için yüksekler. Şu an yapmaya kalksam switch le access pointler 10000 TL civarını buluyor. 2.5 g nas kursan oda 5000 civarı . Şu dönemde çok gereksiz ve pahalı kaçar.

Ayni markanin farkli ebatta urunleride var .urun kaliteside gercekten cok iyi fiyat uygun olunca kalite kotu olur dedim ama gercekten kaliteli

Reis kutudan fırça gibi birşey çıkıyor o nedir acaba?

Maşallah size, işçilik mükemmel :nazar_amulet:

sol mu millenicom mu kullanıyorsunuz

Sol 1000 mbit kullaniyorum

1 Beğeni

Kapaklari cikarinca altta ustte yanda falan olan kablolari kapamak icin

1 Beğeni

Bizzat ellerimle yaptim elektrikci getirip ona anlatana kadar :slight_smile:

1 Beğeni

Çok başarılı olmuş. Emeklerinize sağlık :hugs:

1 Beğeni

Birde TurkNet gelse varya off tadindan yenmicekte :slight_smile: TurkNet gelse zaten direk zyxel armor g5 router alicam switch i de multigig ile degistiricem tum agi 2.5 gigabit yapicam da beklemedeyim :slight_smile:

Sende aldinmi :slight_smile: esasinda fircadan 2 tane olsa daha iyi olacakti benim acimdan alt kisim acik kaldi ben yandaki kapagi cikarip inu kullaninca

1 Beğeni

Aldım hocam ama daha tam takamadım sayılır dediğin gibi fırça 2 tane olsaydı iyi olurmuş.

1 Beğeni