FTTH Fiber için 100Mbps üstü hız gelecek mi?

Tek fiyat politikası ile TurkNet’in tüm sağlayıcılardan daha uyguna bir çözüm sunacağına inanıyorum. :sunglasses: Bekleyip görelim umarım güvenimizi boşa çıkarmaz :slight_smile:

1 Beğeni

bu görüntüyü nereden aldınız hocam özel mesajla kaynak atma şansınız varmı doğrusu merak ettim şuan ben fiyatları görünce sağlayıcılara kesin 100 tl üzerinde mal oluyor demiştim 22 23 tl ye alınan interneti 700 tl ye satmak daha beter dolandırıcılık.

1 Beğeni

Türk Telekom Toptan | DSL İnternet | Port Transmisyon (turktelekom.com.tr)

teşekkür ederim ülkedeki dolandırıcı operatör sayısı her geçen gün artıyor anlaşılan :rage:

1 Beğeni

Ben Malatya’da yaşıyorum bulunduğum ilde TT harici altyapı sağlayan firma yok. TT’de 24 ay kontratlı 5/5 simetrik metro ethernet çeksem aylık en aşağı 1000TL civarı bir fiyata geliyor. Böyle bir konumdayken 1000/150 lik bir pakete 500TL çok değil.

Metroyla bireysel hattı karşılaştırmanız bence saçma olmuş, metronun olayı kişiye özel tahsis edilmesidir. Normal eve kadar fiberde 1000/150 pakete 500tl nereden bakarsanız bakın pahalı.

2 Beğeni

Türknetten bir atılım yok mu hala? Bir firma daha açıkladı 3 firma oldu şuan. Bu arada 200 paket alanların hızı 300 üzeri download ve upload görselleri var sanırım simetrik olacak bu paketler en azından görsel paylaşanlarda öyle görünüyor.

1 Beğeni

image

TBTNET yetkilisi al-sat fiyatlarını paylaştı tt den gelen dh forumda. şimdi firmalar zaten (TurkNet mesela) alsat olan yontemi kullanmıyorlar ve fiyatlar bu yuzden asagıya dusuyor. baktıgımızda al sat fiyatı bu haldeyken firmaların bu denlli yuksek fiyat acıklamaları da enteresan tbtnet yetkilisi port ucretlerinin beklenen cok yuksek geldiğini soyledi orada. ama fiyat veremem dedi. tt acıkaldıgında sayfasında ancak acıklanabilir dedi.

Şimdi alsat yaparak örneğin 175 tl olan 200luk paketten alternatif iss kar ettiğine göre. bu yöntem kullanılmadan fiyatların mantık olarak asagıya inmesi cok olası. 100lük portun 32,2 tl oldugu yerde 200luk portun bu ücretin en fazla 2 bilemedin 2,5 katı olması gerekmektedir (2 kat bile cok fazla o ayrı bir konuda). eger 60-70 tl civarında olursa 200 luk paketler 120-130 liraya cok rahat satılır.

ama burada diğer paketler 500 ve 1000 port ucreti ayrı ayrı mı acaba sundu tt yoksa 200-500-1000 tek port ucretimi sundu buda onemli.

1 Beğeni

TT 8 üzeri upload vermiyor. Metro ethernet dışında yüksek upload mümkün değil metronun başlangıç paketini yazdım o bile 24 ay kontratla 1000TL’ye geliyorken, 20/20 metro çeksem en aşağı 2000TL’ye gelecek. Bu noktada 1000/150 bir pakete 500TL vermek cazip geliyor.

veya onun yerine superonline a talepde bulunup 24ay 100/20 150tl ye alabilirsiniz

1 Beğeni

Bu konuda son durum nedir bilen var mi?

Netspeed bu 200-500-1000 mbps paketleri bikac gun once sitesinden kaldirmis. Neler oluyor acaba.

750₺’idi zaten talep olmayınca kaldırmışlardır muhtemelen

Fiyatlar bireysel bir kullanıcı için çok yüksek, kabul edilemez rakamlar…

1 Beğeni