Frankfurt POP'undaki Ping Artışı

Satürasyon sorunları olmadan önce Frankfurt’taki bir ipye yaklaşık 42 MS alıyordum:

Satürasyon sorunları başladıktan sonra bir süreliğine yurt içindeki sorunlardan ben de muzdarip oldum. Belli saatler içinde olan yurt içindeki dinamik artış yaklaşık 1 hafta içerisinde düzeltildi ancak Frankfurt’taki stabil artış bir türlü eski hâline gelmedi ve Türk Telekom’un Frankfurt POP noktasına 50 ms civarı ile ulaşmaya başladım.

Şu anda Türkiye’den bağlantı sağlayan ücretsiz bir VPN ile Frankfurt POP noktasında 41 MS’yi görebiliyorum. TurkNet üzerinden de daha önce görebilirken niçin şu anda 50 MS’yi görmekteyim?

Şu anda Frankfurt POP noktasından sonra Telia ile mevzubahis ipye ulaştığımı görmekteyim fakat Frankfurt POP noktasındaki artış dolayısıyla NTT.NET veyahut Telia’nın route’da yer alması benim pingimi değiştirmedi.

Turk.Net’in gerekli müdahaleyi gerçekleştirip Türk Telekom’un Frankfurt POP’u ile eski ping değerlerini sağlamasını talep ediyorum.

8 ping için hiçbir şeyi değiştirmezler dostum

1 Beğeni

Yani 8 ms yi sorun kabul ediyorsunuz siz ? 8 ping artışı saha dolabınıza yeni bir kullanıcı eklense bile oynayabilir. Bu sorun arıza sayılmaz. İyi günler.

Memnuniyetim düşmüş ki bu konuyu açma gereksiniminde bulunmuşum. 3. şahıs olarak 0,01 saniyelik bir gecikmenin tüketicide olan niteliği sizi alakadar etmez. Talebim açık, daha önce aldığım standarda erişmek istiyorum. Bir bilginiz varsa bununla ilgili yorum yapabilirsiniz, harici sorunlarla ana problemi saptırmayın.

1 Beğeni

Ana problemi saptırmadım. Kendi fikrimi belirttim ki burası form ve herkez kendi fikrini belirtebilir. Tekrardan iyi akşamlar.

burası çözüm merkezi değil zaten turknet içinden herhangi bir network yetkilisi yok burada. Yardımlaşma amacı ile kurulmuş. ben 2-3 gündür valve ve googla +100ms ping alıyorum (türkiyenin belli bölgeleri şuan baya bir sorun yaşıyor) onu çözemediler daha 8 pingi kimsenin takacağını sanmıyorum.

Allah başla dert vermesin :grin:

Elbette kendi fikrinizi belirtmekte özgürsünüz, üslubum dolayısıyla şayet sizi incittiysem özür dilerim. Saha dolabına kullanıcının eklenmesiyle oluşabilecek 8 ping’le benim problemimin bir alakası yok, sorunum hakkında bilgi vermiyor ya da sorunu çözmüyor. “Talepler - Sorunlar” forumu altında siz “Bu sorun arıza sayılmaz.” deyince hoş olmayacak bir tutumla yaklaştım sanıyorum, tekrardan kusura bakmayın; iyi akşamlar.

Belki işine düşkün network çalışanları vardır ümidiyle bir bildirim bıraktım. Forumdaki yardımlaşma çok kıymetli elbette. Bu bakımdan TurkNet iyi bir iş yapmış zira başka servis sağlayıcılarının böyle bir projesiyle karşılaşmadım.

+100 ms çok ciddi bir problem, keşke ivedilikle çözüm sağlayabilseler. Pek çok konuda öncü bir servis sağlayıcısı ancak problemleri çözme konusunda zayıf kalıyorlar. Sizinkini de çabucak çözsünler benimki de bir bildirim olarak bulunsun burada. Herkesin sorununu çözmek mümkün değil ama müşterilerini ne kadar memnun ederlerse bir servis sağlayıcı için o kadar olumlu sonuçları olur. :blush:

Keşke sağlayabilseler dediğin gibi, yakınımda oturan tanıdığım birçok kişinin İss ping değerleri ya değişmedi yada çok az oynadı. Hızlıca çalışmaları yapıp ona göre pozisyon aldılar. 2 yıldır Turknet’i sorunsuz kullanmaktaydım herkese de tavsiye ettim ama bu pandemi sürecinde yetersiz kaldılar. Bazı bölgelerde özellikle Bursa (benim bağlı olduğum çıkış) ve Manisa bölgesinde 1 aydır her gün hız düşmesi ve aşırı ping sorunları oluşuyor. Her yaptıkları altyapı çalışması yada daha kötü değerlere sebep oluyor yada düzelip 2-3 gün sonra sorun yeniden başlıyor. 1 ayda bu sorunlarla uğraşmaktan network uzmanı oldum desem yeridir :D.

Entarim

1 Beğeni