Fibere Geçmek Bu Kadar Mı Zor?

hocam fiberi çoklamak için bu benim fotoğrafını attığım beyaz kutunun iki ya da daha çok çıkışı olanlarından temin etmeniz lazım, evin belli bir yerine onu koyup oradan diğer odalara birden fazla fiber çekebilirsiniz. ek yapmak için de belli ekipmanlar gerekiyor, kendiniz yapabileceğiniz bir şey değil yani. eğer kutuyu edinebilirseniz telekom’dan destek isteyebilirsiniz bağlamaları için. keyfi bir durum olduğundan dolayı yapmak istemeyebilirler. çok etik değil ama kabloda bir hasar oluşturursanız ve erişemezseniz internete (:d) tamire geldiklerinde bunu bağlayın deyip kutuyu verirseniz o şekilde yapabilirler diye düşünüyorum. ama bir garantisi yok bu durumun tabii denemedim de kendim.

bir link bırakayım bu videodaki şey büyük ihtimalle sizin istediğiniz;

bir link daha vereyim, burada da evinin salonunda bulunan fiberi başka bir odaya çektirmek isteyen birisinin başına gelenler var;

1 Beğeni

Ya bu kadar uğraşıcağıma ont den kaliteli bi Cat6 kablo ile 15 MT kablo çekerim derim olmaz en fazla 50 100 mbps kayıp yaşarım :joy::joy::joy:

1 Beğeni

mantıklı evet :smiley:

benim de aklıma geldi ama siz fibere ek yapmak istiyorum deyince ona bi çözüm bulmaya çalıştım ben de :rofl:

Kaliteli kablo çekerseniz 15 mt de o kadar kaybınız bile olmaz diye düşünüyorum.

1 Beğeni