Fibere geçme

Merhaba, geçtiğimiz günlerde sonunda yaşadığım mahalle ve sokağa fiber geldiğini duydum. Hem bu haberi teyit etmek hem de TurkNet’de fibere geçmek için ne yapmalıyım ? Müşteri temsilcisini aradığımda temsilciye bağlanamıyorum. Online-işlemler bölümünde de bulamadım.

Bekleyeceksin. Sokağa gelen fiber binalara dağılacak. Onun için hızlandırmak adına binada en az 3 kişi TT’arayıp ön abonelik başlatacak. Bina içi kutulama ve kablolalama yapıalcak. Sonra sinyal verilecek. Min. 3 ay sürecek şeyler bunlar. Sonrasında ise zaten her iss’in sitesindeki alt yapı sorgusunda binanızı göreceksinizdir. Fakat şunu belirteyim mevcutta adls/vdsl alt yapınız zaten var ve kullanıyorsanız fiber beklemeyin. dediklerimi yapsanız da size vermezler. Öncelik hiç olmayan çünkü fiberde.

1 Beğeni

anladım. şu anda internetle ilgili bir sıkıntım yok zaten. yaklaşık 70-75 Mb/s down hızı, 25-30 Mb/s de upload hızı alıyorum. Sadece wifi de bazen sorun oluyor. Fiber e geçersem bu yüzden geçmeyi düşünüyorum.

sana fiber gelme şansı %10 gibi bir ihtimal dostum. ayrıca wifi ile fiberin alakası ne :slight_smile: sen modem değiştir.

bilmiyorum bi ihtimal belki çözülür sandım :smiley: ama tt kullanırken aynı modemde çok daha az değerlerde wifi daha iyiydi. yani şöyle söyleyeyim. TT kullanırken bilgisayarımda interneti wifi olarak kullanıyordum. 12-15 down 0-1 arası upload değerim vardı. oyunlarda pingim 50-80 arasında gidip geliyordu. fazla yüklenme olduğunda 100-200 arasına çıkıyordu. TurkNet e geçtikten sonra Wifi olarak aynı şekilde oyunda pingim 500-600 lere çıkıyor. kimse interneti kullanmasa dahi. Ama ethernet de 10-20 arası :smiley:

Bahsettiğin durumun ISS kaynaklı olabileceğini düşünmüyorum. Çünkü kabloda dediğin gibi çözülüyor. Modeminde bir sorun olabilir. Elektronik cihazlar sonuçta ne zaman yaşlanacağı belli olmuyor. Modeminizi sıfırlayabilir ve varsa pc sürücülerinizi kontrol edebilirsiniz. Tabi sürücüden olma ihtimali bana çok düşük geliyor. Fakat başka cihazlarda da durumu test etmelisiniz. O zaman net bir cevaba ulaşabilirsiniz.

TurkNet YAPA’dasın o uploadları aldığına göre. Wifi’de ping sorunu modeminden ve senin cihazından kaynaklanır. ISP ile ve kablolarla pek alakası olmaz. Kablolu kullanmaya çalış mümkün olduğunca hızın keyfini çıkarırsın.

1 Beğeni