Fiberden memnun musunuz

Arkadaşlar iyi günler. Gigafiber TurkNet bağlatmayı planlıyorum. Ankara keçiören civarında, aşağı eğlencede kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşabilirler mi? Özellikle ping ve kopma durumu ile ilgili. Turknetin vereceği modemi kullanacağım ve sadece wifi ile kullanacağım. 2.4 ghz ve 5 ghz kaç hız alırım maksimum?

valla ben memmnunum 2 ms valorantta ama ethernet ile oynarsan 2 ms… 950 mbp cıvarı alırısn kabloluda , 5 ghz de 400 500 cıvarı alırısn tabiki cihaza veya pc ye gore oyunları baya hızlı indiriyor steam de kısıtlama olsa bile 4k 8 k rahat takılmadan izliyorum 2.4 ghz pek arka odalara cekmiyor oyuzden 300 tl masraf yaptım wifi extender aldım şimdide arka odalarda 100 mbps cıvarı aliyorum ama salonda 300 + aliyorum yeni model telefon varsa daha cok alırsın şimdiye kadar da pek kopma olmadı sadece planli arızalar bolgesel sorunlar oldunda kesildi benimki

1 Beğeni

Ben girişe koyacağım modemi. Kaç duvar ilerisi sıkıntı oluyor sizde 2.4ghzde? Bir de bildiğim kadarıyla 5ghzde 800 görülüyordu. Sizin 5 ghz için yazdığınız kendi deneyiminiz midir?

2.4 ghz modemin yanında olsan bile en fazla 40 civarı alirsiniz 5ghz çok cok yüksek alirsiniz ben bide 5ghz ile laptopdan 500 civari aldim neden oyle bilmiyorum destekliyor çünkü laptopum ama iphone veya samsung guncel yeni telefonlar 800 e kadar 5 ghz de alabiliyorlar diye biliyorum ben redmi note 8 pro ile 300 civarı aliyorum

1 Beğeni