Fiber modem

Asus AC51 ve NL17U modemini sözde fiber desteklediği gerekçesi ile aldık NL17U kurulum yapsak dahi internete dair bir şey almıyor. AC51 ise PPoE kurulumundan sonra internet ışığı yanıyor ama internete bağlanmıyor. Kız arkadaşım yurt dışına internet aracılığı ile çalıştığı için Modeme VPN kurmamız gerekiyor bu yüzden VPN destekli modem kullanmamız gerekiyor. Ama 2 Haftadır ne bir sonuç ne bir çözüme ulaşabildik. Asus kurulum videosu var diyip sallıyor. TurkNet ee bizim modem değil destek veremeyiz diyorlar delirtiyorlar bir nevi. Dediğim modemi kullanan veya farklı bir önerisi olan var mı?

Allah rızası için birisi aydınlatabilir mi?
Teşekkürler

Merhaba, modem kurulumunda size buradan veya özel mesaj olarak yardım etmemi ister misiniz?

1 Beğeni

Bir şeyleri yanlış yaptığınızı varsayarak önce modemi sıfırlayın, bu videodan bakarak yapın 3. dakikadan itibaren kurulumu gösteriyor.

çok sevinirim geç yanıt için kusura bakmayın yazıyorum

denedim onlinede ki çoğu şeyi araştırdım internet ışığı yanıyor nete bağlanmıyor

Sorun pcde olmasın acaba

1 Beğeni

Videodaki gibi kurulum yapınca bağlanması lazım. Bilgisayarın ağ bağlantılarını sıfırlayıp deneyin bakalım bir de.

diğer pcden de denedim mobilden bağlandım modem interneti yanıyor ama net yok static ip dediler onada geçtik hala aynı

Statik IP’ye gerek yok. Ben kullandığım ayarları atmıştım size, sorun çözülmedi mi?

hayır hala aynı

Merhabalar, sesli olarak discord üzerinden gerekli yardımı sağlamış olup gerekli ayarlamalardan ve kurulumdan sonra sorunu çözmüş bulunmaktayız.

Keyifli kullanımlar dilerim @NOXb. :rocket::rocket:

5 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.