Fiber mi vdsl mi? Hangisi mantıklı?

Arkadaşlar merhaba

Bulunduğum binada hem fiber hem de vdsl hat bulunuyor. Bildiğim kadarıyla ikisinde de alabileceğim max 100 mbps hız. Vdsl de abone eklendikce alabileceğim hız düşüyor. Fiberde boyle bir durum var mı? İnternet kalitesi açısından hangisini tercih ederdiniz. Yardım rica ediyorum

Vdsl hat değerleri;

Tabikide fiber hat daha iyi hem pingin düşer ve internetin daha stabil olur

Fiber bakır kablolara göre daha stabil ve daha akıcıdır.

Bana sorarsanız fiber’e geçmenizi öneririm çünkü dediğim gibi bakır kablolara göre daha stabil fiber kablolar.

2 Beğeni

11 aydır fiber üzerinden TurkNet kullanıyorum. Aldığım hizmet firmaya olan tüm ön yargılarımı kırdı. Kesinlikle fiberi tercih edip kullanmanızı tavsiye ederim.

Genel olarak herkes fiberi tavsiye ediyor. Fiberde şüphe duyduğum nokta kablo yeraltindan degil direkten geliyor olasi kopma vs durumunda kabloya hemen müdahale edebilirler mi? Haftalarca internetsiz kalmak korkutuyor açıkçası

1 Beğeni

Hemen tamir edebiliyorlar. Bakırdan daha iyi tamir işlemi yapılıyor. Bakır tamiri zahmetli ve hız düşümü oluyor tamir ettikçe. Kablolar eskiyor ve yeni hat çekmesi baya pahalı oluyor. Fiber de öyle birşey yok çok iyi.

1 Beğeni

Fibere karar verdim. Vdsl aboneligimi direkt fibere taşıyabiliyorim sanırım. Turknetin fiber için verdigi modem belli mi? Bilen var mıdır

1 Beğeni

Türk telekom getiriyor modemi . Tp link yada zte

hem yeni teknoloji hem de bedava modem emanet veriyorlar

1 Beğeni

Bu modemlerde gigabit portu oluyor mu biliyor musunuz?

1 Beğeni

Keenetic. Extra ve omni de olmuyor.

TurkNet verdiğinde gigavar
Tp link vr400 v3 de var birde

Bazı router modellerinde var.

Zte den mi bahsediyorsun

1 Beğeni

Fiber başvuru yaptığında gelen modemlerden bahsediyorum

Tplink ya da zte yazmışsınız ya bunlari sormuştum.

1 Beğeni

ZTE H298A. : Sanırım giga var
Tp link C5v : bilmiyorum.
Elinde olan birileri varsa yazabilirse sevinirim.

Fiber hattım olmadığı için modemler dışarda satılmıyor sadece hattı olanlara veriliyor