Fiber Kutusu?

Fiber gelen binaya kaç tane kutu takılıyor? Binamıza ekteki kutu takıldı daireye kablo bu kutudan mi cekiliyor?

Bu kutu tam olarak ne kutusu oluyor?

Merhaba, Fiber sonlandırma kutusu olarak bilinir.
Binaya kadar gelen fiber kablo kutuya bağlanır. Kutuya bağlanan kabloya binadaki kat kadar ek yapılarak mavi apartlara bağlanır. İnternet üyeliği başlatmış biri daireye fiber kablosu çekiliyor, bir ucu gpon bağlanıyor diğer ucu kutuda ki mavi aparatlara bağlanıyor.

Yani altyapımın FTTH doğru mudur? Daireye kadar kablo çekmem gerekiyor.

2 Beğeni

FTTH olarak bilinir. Evet !

İkincisi hayır, o işlemi alt yapı hangi servise aitse o çekiyor.

Daireme bu kutudan kablo çekilecek değil mi? TurkNet’in sitesinde fiber altyapı gözüktüğünde başvuru yaptım. Oncesinde TTNet VDSL kullanıyordum oradan geçiş yaptım ve vdsl uzerinden geçişim yapıldı 15 gündür de fiber dönüşümün yapılmasını bekiyorum . Destek kaydımdan mesaj attığımda aktivasyon tamamlandığında ekipler arıycak dendi ama dediğim gibi 15 gün oldu hiç bir haber yok.

Merhaba, durumunuzu yetkili arkadaşıma iletiyorum.

Selamlar @AlperB, talebinizin alındığını görüyorum. Bu süreç yerel sağlayıcı ile birlikte yürütülüyor. Dönüşüm süreci ile ilgili ekiplere bilgi iletildi.

Teşekkür ederim sonucu paylaşırsanız sevinirim.

1 Beğeni

Biliyorum fakat bu kadar uzun sürmesine anlam veremiyorum başvuru yapmamın uzerinden 3 hafta geçti hala fiber bağlanmamış olması tuhaf geliyor artık.