Fiber Kutu Kondu Daireme Kadar Gelmiyor

bende baglattım bir yerde turktelekom uzerınden aynı fıber kutu dan TurkNet olarak basvurdum telekom geldı daireye kadar kutudan kablo kanalı ile drop kablo cekti gitti ucları acık sekılde…sonra aynı gun aksamı yıne turktelekom montaj ekıbı geldı kutuya baglanacak yere fiş takdı odaya gelen uca fiş kaynattı makına ıle…ont ve modemı takıp sınyal verıp gitti.sonrada turktelekom aktıvasyonu tamamlanması kalıyor.

1 Beğeni

Benim de aynı durum. TurkNet geçiş işlemleri yaptım ama daireme kadar kablo gelmedi henüz daireme kadar Türk Telekom getirecek değil mi? @frantic

Bugün TurkNet ile görüştüm geçiş işlemleri için ama pek beni aydınlatan bir cevap alamadım. Başvuruya açık hat ama bağlantı için ekipleri yönlendirdik Türk Telekom’a bildirdik demediler.

turktelekom altyapı kullandıgınız ıcın telekom ekıb gelıp montajı yapması gerekıyor odaya kadar ont+modemı takıyorlar
bızım burda o sekıl yaptılar hıc bır ucret yansımadan

1 Beğeni

Dönüşüm kaydı açılmıştır diye bir bilgi gelmedi hocam ya da öyle bir kayıt yok şuan.

Tam anlamak için soruyorum. TurkNet abonesisiniz ve fiber dönüşüm talebinde bulundunuz kutudan dairenize kadar olan bağlantıyı Türk Telekom ekibi yapıp gitti doğru mu?

Bir kişi aradı ama çok iç açıcı bir cevap vermedi bana. Ben altyapı açık kullanıma başvuru açık dönüşümü bekliyorum dedim o da aktif olunca geçiş zaten otomatik yapılacak dedi. Altyapı zaten sistemlerde aktif olarak gözüküyor ama.

1 Beğeni

TurkNet abonesı actırdım dogru…altyapı turktelekom oldugu ıcın telekom ekıp gelıp halledıp gitti.fıber kablo uclarına fişlerı bıle telekom ekıp caktı…cunku altyapı turktelekoma aıt oldugu ıcın.

1 Beğeni

Şimdi daha net anladım. ONT cihazını da Türk Telekom mu veriyor. Benim Fiber destekli modemim var zaten.

resımdekı gibi ont ve modemı turktelekom verıyor abonelık suresınce ucretsız TurkNetın mulkıyetı altında abelık sonlardırma oldugunda TurkNet 'e ont ve modemı iade edıyorsun
modemı kullanmam dersen ont den sonra kendı modemını kullanırsın

2 Beğeni

@frantic anladım hocam. @BLackOwL ya hocam kayıt açıyorum ama sürekli aynı cevaplar veriliyor şaşırdım. Acaba kutu içi bağlantılar daha yapılmadığı için mi öyle dediler ya çözemedim ne yapacağımı şaşırdım zaten. Şuanki VDSL hattımda paket kaybı da oluyor.

Evet, bakalım bir hafta daha bekleyelim. Ya kutuyu koymaya gelenlere soramadık ki keşke sorsaydım. Kutuyu koymaya gelenler Türk Telekom ekibiydi ben dedim bağlantıları yaparlar öyle giderler ama yapmadan gitmişler sadece kabloyu kutuya sokup bırakmışlar.

Güncelleme : Bugün itibarıyla fiber kutu içi ve binaya kadar sonlandırma yapıldı.

3 Beğeni

Özel mesaj üzerinden de sizinle iletişimdeyim. Umarım günün sonunda en kısa süre içerisinde fiber hızlarına erişebilirsiniz. Ben buradan elimden geldiği kadarıyla size yardımcı olmaya ve destek olmaya çalışacağım :hugs:

Umarım günün sonu yüksek hız olur :rocket:

2 Beğeni