Fiber internete geçiş işlem onayına ihtiyacım var

Bir önce ki bildirimim sonrası Türk.net online işlemler, sitesinden konu ile ilgiili kayıt açmamı iletmiştiniz.
Bende bu doğrultuda kayıt açıp, durumu (kısıtlı olduğu için) kısa ama açıklayıcı olmaya çalışarak ilettim. Fakat ev telefonumdan nasıl bir sesli cevap aldığımı ve kablo bağlantım da sorun olabileceği konusunda, yazılı bir şekilde cevap verildi.
Fakat (liseyi, Telekomünikasyon bölümünde okuyup mezun olmuş birinin almış olduğum temel bilgiler doğrultusunda) yada hiç kablodan cihazdan anlamayan bir müşteri olarak bağlantımın durumunu kontrol etmemi, bana söylemeleri manidar.
Saha ekibi denilerek tanımlandırılan arkadaşlar, ya adresime gelip kontrol etmeli yada evime kadar gelmeye zahmet etmeden, bina girişinden-mahalledeki dağıtım kutusundan, Hatta giriş yapıp her hangi bir sabit yada cep telefonu numarasını arayarak, ‘‘Kontrol İşlemini gerçekleştirebilir’’ diye düşünüyorum!!!

Lütfen beni yanlış anlamayın!!
Ama çalışmış olduğunuz Şirket-Kuruluş’tan hizmet almaya çalışan bir insanım. Ve almaya çalıştığım hizmetin bedelini (gerek şirketiniz için- gerek benim için cazip olması doğrultusunda) 10 aylık (1699Lirayı) fatura ücretimi peşin ödedim!
Hizmeti alamadığım süreçte, gaspa uğramadığıma inanmam için (2 kişi olarak çalışan) saha ekibi arkadaşların, tarafıma ulaşmasını ve sorunumu gidermek için çalışma yapmalarını beklemem!, umarım uygunsuz ve yanlış değildir!?

İyi çalışmalar @alperenatici bey.