Fiber hız değerleri

Merhaba arkadaşlar bugün fibere geçiş yapmış bulunmaktayım, hız olarak 94 ping olarakta 4 ms alıyorum. Fiber hat için bu değerler normalmidir?

Evet normaldir. İyi kullanımlar. :upside_down_face:

2 Beğeni

Çok iyi değerler. Başka bir sorun varmı?

2 Beğeni

mükemmel bir hattın var görünüşe göre :slight_smile:

Ben kayıpsız 100 alırım diye bekliyordum aslında, başkaları vdsl ile 90 üstü alıyor sonuçta.

online işlemlerde 100 mbps tanımlı değil mi ?

Zaten kayıpsız? Modeme :100: geliyordur :roll_eyes:

1 Beğeni

Paket olarak 100 yazıyor hız testi yapınca 94 civarı sonuç veriyor.

1 Beğeni

samsunda 100 mbps tanımlı arkadaşım da 93.** mbps hız alıyor speedtestte. o kadarcık kayıp olur ve sende 94 olduğuna göre bi tık daha sağlıklı bir bağlantı var

İstanbulda yaşıyorum. Bildiğim kadarıyla TurkNet 'te istanbulda.

Benim de fiber 110 dan aşağısını görmüyorum

YAPA’da sınır yok sanırım 100 tanımlanıp 110 mb hız almanız saçma olurdu

Turk Telekomda maalesef fiber 100 karşılığı 94 Mbps. Forumda bazı kişiler fiber 100 Mbps paketi kullanmasına rağmen 150 Mbpsye varan hızlar alabilirken bir çoğu da (benim sizin gibi) 94 - 95 Mbps hızda sınırlanmış bulunmakta. Bir kez sınır olduğunu ve bunu dültmelerini anlatmaya çalıştım fakat duvarla bu kadar uğraşsam duvarı sınır olduğuna ikna edebilirdim.

ah fiber ah :slight_smile:
Hayırlı Olsun.

1 Beğeni

Benim hız kademeli artırıyor sanırım. İlk bağlantımda 105 lerde geziyordu. Sonra 110,120… 140 ve şimdi de 150 lilere dayandım. 1000 e kadar yolu var :joy:

1 Beğeni

Ben 97mbps indirme 8 upload almaktayım ping 4-5 arasında vdsl bağlantı ile bu seviyelerde dolaşmaktayım

Bu artış ne sıklıkla oldu? Ortalama bir süre var mıdır? Mesela her ay yada her 4 5 ayda gibi

Sanırım verilen ont cihazı ile alakalı bir durum. Ont markası huawei bende ve kablo bağlı iken hızım 200-250 mbps lerden 120 mbps lere düşüyor ve test bitiyor. Sizin ont cihazı markanız nedir?

Evet bir süre önceye kadar ont ile alakalı sanıyorduk fakat forumdan bir kişi nokia ont ile 100 üzeri alabildiğini söylemişti. Ya ondaki ont farklı bir seri yada başka bir şey var. Bende ise 30 Mbpslerden vs başlıyor 94 -95 Mbpsde takılıyor bazen hızlıca 98 100 gösteriyor hemen 95 Mbps düşüyor. Buda bir sınırlama olduğunun göstergesi. 95 Mbpsyi geçmeye çalışıyor ama 95Mbpsye varınca 94 Mbpsye düşüyor geri 95 Mbpsye çıkıyor ve geçemeyip 95 Mbpsde sınırlanıyor. Sanki fiber hattı vdsle uydurmuşlar gibi.

Çok ilginç, fiber dediğimizde hızın yüksekten aşağı inmesi beklenir. Benimle aynı bölgede oturan (7km mesafe var aramızda) bir TurkNet fiber abonesine de nokia ont vermişler ve durum onda da aynı idi 94 mbps de kalıyordu. Tamamen ont ile alakalı olduğunu düşünüyordum ama dediğinize göre başka bir iş de olabilir.

1 Beğeni