Fiber hattının bütün dairelere çektirilmesi zorunlu mu?

Selamlar,

2 gün önce fiber geçiş için başvuruda bulunmuştum. Bugün ekipler geldi kablo çekimi için fakat bina eski olduğu için elektrikçiye çektirmeniz gerekiyor dediler. Ben işte olduğum için durumla babamlar ilgilendi aslında ben elektrikçiye çektirin diyeceklerini biliyordum ve kendim çektirecektim, fakat şöyle bir sorun bulunuyor binada şu anlık ben kullanacağım için fiberi gelen ekipler bütün dairelere çektirmeniz gerekiyor demiş böyle bir şey zorunlu mu? Böyle dedikleri için babam da sinirlenip ekipleri göndermiş hizmeti siz verecekseniz ben niye kablo çektiriyorum diye. Sormak istediğim şu, mantıken ben kullanacağım için sadece neden bütün dairelere çektiriyorum? Sadece kendi daireme çektirmem gerekmiyor mu?

Merhabalar yetkili kişi beni bilgilendire bilir mi beni bu konuda destek kaydına yazıyorum cevap veren yok.

@alperenatici yardımcı olacaktır :+1:

TurkNet te öyle birşey yok. Arkadaşlarım kullanıyor birinin binasında iki kişi kullanıyor diğeri tek başına kullanıyor ve başvuran kişiye TurkNet ekibi gelip kabloyu çekiyor. İki arkadaşımın binası da 40 yıldan eski bina.
Telekomda falan işler nasıl yürüyor bilmiyorum.

1 Beğeni

@alperenatici hocam beni bir bilgilendirebilir misiniz açtığım konuyla ilgili rica etsem.

Selamlar @Furkan_ersinn, böyle bir durum söz konusu değil. Yalnızca kendi binanız için kablo çekimi işlemini tamamladıktan sonra bize bilgi vermeniz yeterli olacak.