Fiber getirmek için ne yapabilirim?

Merhabalar uzun bir süredir 30 metre karşımdaki sitede Fiber olduğunu öğrendim, bizim apartmanda yok Fiberi apartmana getirmenin bir yolu var mıdır acaba ?

selam
bizim de arsanın yanından ana yoldan
bugunlerı calısmalar oluyor
superonline kazıp boru dosuyor logar koyup.(superonlıne yetkılısını saha caLısmasında denk geldı baktı tek ozel bınaya veremeyız dedı,sıte olursa verırız ,baska yardımcı olamayız dedı
telekom fıber kablo dosuyor hepsı bır anda basladı.(telekom yetkılı kısı ıcın altyapı mudurlugune gıttım yazdırdım telefon adres bıraktım bır bakalım dedıler 1 hafta oldu arayan soran olmadı
tek ozel bına ıcın fıber verılmıyormu fıber baglatmam ıcın ne yapmam lazım
telekom ekıbe dedım bıraz yardımcı oldu logara 10 mt baglantı ıcın bosluk bıraktıda saha basındakı okey dermı demezmı :((
tek bina ıcın baglatan varmı ne yapabılırım

Eskiden telekom da abone yatırımı adı altında 300-400 mt den kablo çektirmiştim telefon ve internet için şantiyeye sadece kablo bedeli ve belli bir işçilik almışlardı. Superonline da yaparlarmı bilemem ama Turk Telekom da oluyor saha sorumlusu işi yokuşa sürerse bunun içinde gidip dilekçe vermeniz gerekiyor müdürlüğe. Sizin hemen kapının önünden işlem yapacağı için sanmıyorumki sacma sapan bir rakam çıksın .

1 Beğeni

Superonline dada ancak 1000 mbit hizmet alıcam derseniz 400 TL aylık ve 24 ay taahhüt le ben biraz bastırdım normalde fttb altyapı var ve fttb de 1000 mbit vermedikleri halde cat 6 ile binada ki switch te özel port tanımlayıp 1000 mbit almayı basardım ki sizin binanın önünden gecicek onlarda 1000 mbit müşteri olmayı kabul ederseniz bir olasılık verebilir bence.

1 Beğeni

İmzaları alıp yarın bir dilekçe vereyim yarın TürkTelekoma bakalım ne
olacak

Superonline dada en kesin çözüm bende işe yaradı linkedin üzerinden tüm yönetim kadrosuna mesa attım durumu anlatan yarım saat kadar sonra yönetimden asistan bir bayan geri donus yaptı ve hizmeti verdiler.müşteri hizmetleri kanalından çözüm almak çok zor bu tip bir durumda veremiyoruz deyip konuyu kapatıyorlar.

1 Beğeni

bende bugunlerı kosturmadayım superonlıne logara boru kanalı acıldıgı ıcın boru atacam yanına belkı sonra okey derlerse hazır olsun su an almaya hayır desede
telekom logar ıcınde calısma yapan yardımcı oldu 10 mt fıber doladı ıcıne alacam dedıgım ıcın (cunku her logardan baglantı olmadıgı ıcın)saha bası bır gelse yardımcı olurmu bakalım en son logar ıcın es baglantıyı ve bına ıcın sonlandırma kutusunu alayım dıcem kablo cekerler belkı hayrına
cunku fıber gecsede yanımdan adresde sonlandırma olmadıgı ıcın bınada fıber gozukmez…
su an telekoma fiber altyapı calısması yapılıyor konutuma fıber almak ıstıyorum dıye dılekce versem faydası olurmu ? nasıl olsa yaza calısır yaptıkları sıstem (cunku dslam kutuya kadar fıber calısyor normalde ordan ılave yapıyorlar

Tüm şartlar iyiyse gelme ihtimali var. Bunun için bağlı olduğunuz TT müdürlüğe gidip alabiliyorsanız toplu imza ile gitmeniz. Olmadı tek başınıza gidip görüşebilirsiniz. Mesela benim evimin önün den (10mt) fiber dağıtım kutusu var. Saha dolabım da evimin önünde… Fakat proje bir türlü onaylanmadı. Maliyet yüksek çıktığı için. Maliyet düşürülüp tekrar onaya gönderildi. Bekliyoruz. Maliyetin yüksek çıkması yeterli fiber kablo kapasitesinin olmayışından imiş… Fiber kablo kapasitesi artırılması gerek imiş. Bundan dolayı maliyet yüksek çıkmış. Bunlara dayaranarak evinizin önün den geçmesi bile yeterli olmayabilir. En temiz bilgi TT müdürlük den alabilirsiniz.

Ben TT yi anlamiyorum gerçekten fiberi kullanmak isteyenlere. Getirmiyorlar kullanmayanlarin hepsinin evinde fiber var. Bizim arkadaşin mahallesinde ara sokak tek tük apartman var ftth fiberi getirmisler tt nin portlari full boş apartmanda herkes kablonet kullaniyor😂 diger apartmanlarda oyle.
Ben fiber için ugrastim. Bizim apartmndakikeri onden abone yapmaya calistilar once sonra getirirz dediler e tabi oyle olunca kimse kabul etmedi herkesin farkli farkli taahut bitis zamanlari var beni biraktim artik getirirlerse kendileri getirsin😎

1 Beğeni

Kendileride farkinda baktilar fiber götürüyoruz insanlar baglamiyor onceden abone yapip sonra getircekler akli sira ama bu satis polemigi de sacma arkadasim 7 8 senedir tt de fiber istedi gelecek dediler gecen senenin sonu hala bi calisma yok sorsan belediye izni bekleniyormus :grin:

Sorsanız fiber götürmeye apartman arıyoruz diye cevap veriler :face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni

Bizim evin önünde 2 logar kuyusu 1 dolap var açıp baktılar ek bırakılmamış burada deyip arka sokaktaki logardan getirmişlerdi belki ondan olabilir yakınlarda ek yoksa maliyet artıyordur.

Twitter’dan TT genel müdürünün paylaşıma yazıp 2 binaya getirtmiştim daha etkili oluyor, hem kimseyle uğraşmıyorsun müşteri hizmetleriyle çözüyorsun işi.

Bizde işlem başladı sokaktan binaya bir kablo kanalı getirip bıraktılar ama devamı gelmedi bunun devamını getirmek için ne yapmak gerekir acaba

tt genel müdürün kullanıcı adı nedir ve binamıza fiber getirmemize yardımcı olurmusunuz mahallede fiber olduğunu biliyorum döşendi ve bir kaç binaya da gitti ama bizim binaya gelmediler

Bunun en saglikli bilgiyi yukarda belirtildigi gibi il TT mudurlugunden alabilirsiniz gerekirse imza toplayip basvurursaniz daha hizli surec olabilir. Uğrasmadan TT ceosuna yazmak icinde ismi Ümit Önal Twitter veya linkedin üzerinden ulasabilirsin.

1 Beğeni

Merhabalar, bulunmuş olduğunuz bölgenizde altyapı çalışmaları isteğinizi yine bölgenizde bulunan TT bölge müdürlüğüne giderek iletmeniz gerekiyor. En sağlıklı ve net cevap alacağınız yol bu :upside_down_face:

@EFG hocam bizde bugün itibari ile iş bu noktaya geldi bundan sonra ki süreç nasıl işliyor

1 Beğeni

Bizimki sokak sanırım 3 5 apartman var bu arada bir kaç şey sorabilir miyim sana çok merak ettigim @BLackOwL

Şimdi bu fiber geldigin de mevcut fiber modeme şuan kulladıgım keenetic extra dsl baglayıp router olarak mı kullanmak daha mantıklı yoksa keenetic Modemi satıp hero almak mı daha mantıklı evim de sinyal ulaşmayan bir oda var şuan da mi ile sorunu çözüyorum hero nun kapsama alanı extra dsl le göre daha mı iyi ne yapmak lazım bu birinci soru
İkinci soru : fiber hattı eve kadar getirmediklerini dogalgaz saatinin orada bıraktıklarını varsayarsak kendimiz bir elektrikçi getirip mi kabloyu içeri alıcaz sende o süreç nasıl işledi
Üçüncü ve son soru
Fiber sistemde göründügü anda TurkNet 'e başvuru yaptıgımız da yeni kullanıcı statüsüne mi düşüyoruz hali hazırda haziran da başlayacak bir zam dönemi var biliyorsun ve ben 3.5cyıllık bir TurkNet kullanıcısıyım biraz uzun oldu kusura bakma fakat bu üç soruyu gerçekten merak ediyorum