Fiber geliyor 😎

Evimin önüne Turkcell Superonline fiber çekmiş Türk Telekom da fiber çekiyor :sunglasses:

3 Beğeni

Hayırlısı olsun. Manisa/Şehzadeler’e TurkNet GigaFiber getirse güzel olur. İstanbul ve İzmir’de var şimdilik.

1 Beğeni

Sağolun yeni kazı yapıldı Turkcell le görüştüm şu an bulunduğum bölgede planlı fiber altyapı çalışması görünmüyor dedi

Merhaba güzel bir haber. Ancak aynı işlem bizim binanın önünden de yapıldı bütün sokak boyunca. Ancak binaya bağlanmadı. Hala ADSL altyapım mevcut öyle yapıp binalara bağlanmıyormuş. Eğer yeni yapılmışsa direk başvur derim. Hayırlısıyla benimde bu hafta VDSL’e geçişim tamamlanacak. (Fiber değil).

İnternetten araştırdığımda TT’ye dilekçe vermemiz gerekiyor diyorlar. Ve doğru bir haber çünkü TT’yi aradım onlarda aynısını dedi. Binadaki bütün dairelerin imzalamış olduğu bir dilekçe yazıp bulunduğunuz TT bölge müdürlüğüne verin derim. Biz öyle yaptık ama çok zor oluyormuş. İhale çıkacakmış, altyapı için izin alınacakmış falan 2021 yılı içerisinde yapılır dediler. Bilginiz olsun.
(Ekte kendi yazdığımız dilekçenin bir kopyası var)

3 4 ay önce evin önünde çalışma yapıldı kazı yapıldı altyapıdan bi abiyle konuştum buraya fiber gelir mi dedim zor dedi yeni binalara çekiliyor dedi

Turkcell le görüştüm Twitter dan bu cevap geldi

İl neresi sizin @umutk830

İstanbulunda her yerinde yok mesela çekmeköy de yok

1 Beğeni

Antalya/Manavgat yeni kazı yapıldı @sinan0

1 Beğeni

Evin girişini biraz geniş kazdılar

Evimin önüne üç tane mehnol koyuldu Turkcell le görüştüm ilçe de planlı fiber altyapı çalışması görünmüyor dedi