Fiber dönüşüm süresi

TurkNet 100Mbps Vdsl kullanıyorum. Siteye 23.08.2022 tarihinde Telekom Fiber kutusu konuldu ve aynı gün TTelekom ekipleri Türk Telekom müşterilerin dairelerine kutudan fiber kablo çekti. Diğer ISS kullanıcılarının ise kullandıkları firmalara başvuru yapması gerektiği söylendi.

Aynı gün fiber dönüşüm başvurusu yaptım fakat neredeyse 4 hafta geçti ve hala ben ve diğer TurkNet kullanıcıları bekliyoruz.

Süreci hızlandırmak için ne yapabiliriz?

Merhaba bizim apartmande 2 yıl sonra açtılar altyapıyı diğer isslere.

TurkNet altyapı sorgulama sayfasında adresinizde fiber varsa bize bildirin 3 ay bedava internet kazanın şeklinde ibare var, oradan bildiride bulunun faydası olabilir. Ayrıca türk telekom ilçe müdürlüğüne gidip ücretsiz olarak fiber kabloyu alıp elektrikçiye çektirebilirsiniz. Bu şekilde süreç hızlanabilir.

Fiber dönüşüm işinin o kadar uzun sürmesini beklemiyorum :slight_smile: ama bu kadar uzun sürmesi bile can sıkıyor. Aynı site içinde TürkTelekom müşterileri neredeyse 1 aydır fiber kullanabiliyorken farklı ISSler hala bekliyor.

TurkNet’i durumdan haberdar ettim ve eğer hata yapmadılarsa gerekli ekibe durumu bildirmiş olamaları gerekiyor.

Biz uğraşırken Türk Telekom müşterilerinin hazıra konması canımı sıkıyor :sweat_smile:

Ayrıca kabloyu biz çektirsek bile ONT ve Modem için yine bu süreç olacak.

Bu türk telekomun ayıbı diğer operatörlerde türk telekomun müşterisi ama gel gör ki ayrımcılık yapılıyor.

Kablo olursa bi nebze altyapının aktif olduğunu kabul etmiş oluyorlar. Bide böyle düşün.

TurkNet el atsa da şu işi hızlandırsa süper olur. Diğer türlü basit bir işi karmaşık hale getirme ihtimali de var.

Tamam 3-5 gün neyse ama dönüşüm için 1 ay beklemek cidden can sıkıcı bir durum.

1 Beğeni

Daha fazla beklemek istemedim ve farklı bir ISS’ye geçtim. İşi çözeceklerini söylediler ve gerçekten de dün TTelekom ekipleri tarafından fiber dönüşüm/daireye kablo çekimi vs tamamlandı.

Toplamda 8-9 yıllık TurkNet aboneliğim bu vesile ile sonlanmış oldu. Geçmiş hizmetler için teşekkürler. Konu kapanabilir.

1 Beğeni