Fiber çalışmasıı

Selamlar, 1 2 ayı aşkın mahallede fiber çalışmaları oldu ve sonunda işlemi tamamlayıp gittiler. ama hala turktelekomdan test ettiğimde hipernet olarak çıkıyor fiber ne zamana aktif olur ?

Merhaba altyapı tamamlanma süreci hakkında bilgi almak için bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü ile iletişime geçmelisiniz.

1 Beğeni

İletişime geçtiğimde bana fiber geldiğinde kullanmak istiyorsanız ttnet e geçmek zorundasınız dediler. Biz turknete fiber vermiyoruz demişlerdi.

Herhangi bir süre belirtisi verilmiyor. Aktif olduktan sonra sisteme düştüğü zaman TurkNet alt yapı sorgulama kısmında gözüküyor ise TurkNet üzerinden kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

tamam abi :))))…… 20 char

Bunu diyen arkadaşı kibarca cahilligiyle baş başa bırakabilirsiniz. :joy:

TT tarafında ne zaman fibernete dönerse TurkNet tarafı da size fiber üzerinden hizmet verir. Apartmanda daireye kadar kablo yoksa bile (ama binaya fiber geldiğinden emin olun) TurkNet e yazın, sizin için geçiş işlemlerini başlatır. En güncel durumu size net uzmanları verir

Mahalleme geldi fiber evime kadar gelicek mi bilmiyorum. Evime kadar gelmesi için benim birşey yapmama gerek var mı ?

Mahalleye gelince yani şu beyaz kutulara, o zaman VDSL olur, yani TT nin hipernet dediği şey. Mahalleye gelip üstüne apartmanlara da gelirse TT tarafında fibernet oluyor, TurkNet tarafında da özgür fiber diye geçiyor.

Siz halihazırda TurkNet kullanıyor musunuz? Altyapı sorgulamanizda alabileceğiniz hız yazar.

TurkNet kullanıyorum şuan aldığım max hız şuan 35. Fiber mahallemde aktif olduğunda binaya gelmese bile hızımda değişikler olur mu ?

Sahq dolaplarına fiber gelince santral ile olan mesafe de düşmüş oluyor ve santral o beyaz kutu kadar uzağınızda olmuş oluyor. Bu da daha yüksek hız demek.

Altyapı sorgulama sayfasından bakın, 35 üstü görünüyorsa, TurkNet e destek kaydı açın, artırırlar. Böyle bir durumda mesela hızım düşük kategorisi ile kayıt girebilirsiniz.

https://turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama/ buradan bakabilirsiniz

1 Beğeni