Fiber altyapı olduğu halde fiber aboneliği problemi

Merhaba uzun yıllardır TurkNet kullanıcısıyım ortalama 6-7 ay önce bulunduğum bina ve daireme kadar Türk telekom fiber altyapısı çekilmiş durumda suan binamda Türk telekom fiber internetini kullanan komşularım bulunmakta.
TurkNet fiber internete geçmek istediğimde buluğum adreste fiber alt yapının olmadığından geçiş işlemini yapamadıklarını söylediler. Türk telekom ile görüşmemde adresimde fiber altyapının olduğunu ve bizzat kendim Türk telekom sayfasından fiber altyapı sorgulama yaptığımda fiber altyapının olduğu gözüküyor.
Türk net ile Türk telekom arasındaki altyapı bilgi probleminin giderilmesi için ne yapmam veya ne yapılması gerekiyor.

Türk telekomda bazen yeni yapılan altyapı sisteme işlemediği oluyor, bu şekilde olunca da geçiş veya yeni abonelik veremiyorlar. Bu durumun düzeltilmesi için türk telekomun fiber altyapıyı sisteme işlemesi gerekir.
Türknetin altyapı sorgulama sayfasında bir zmankar adresinizi girdikten sonra adresinizde farklı altyapı varsa bize bildirin şeklinde başlaya bir link vardı, sizin adresinizi yazınca çıkıyorsa oradan bildirmeyi deneyin.

Davet kodu: IUS72HD99ORX

Sadettin42 Türk telekomun fiber altyapıyı sisteme işlemesi gerektiğini belirttiniz fakat bulunduğum adresde 6-7 ay önce fiber altyapı çekildi ve fiber internet kullanılıyor bu zamana kadar sisteme işlenmemiş. Bu aksaklığın düzeltilebilmesi için TurkNet tarafından Türk telekom ile iletişime geçmesi mümkün değilmi? Şahsen türk telekom ile görüşmemde sistemlerde sorun olmadığını Türknetin abone için dönüşüm isteğinde bulunması gerektiğini bildirdiler.
Türk net bu aksaklık için bir çalışma başlatırmı yoksa Türk telekom ne zaman düzeltirse diye bekleyecekmiyiz.

TurkNet sitesinden veya farklı bir internet servis sağlayıcı sitesinden altyapı sorgulaması yapınca, fiber çıkıyorsa dönüşüm için TurkNet 'e talepte bulunursunuz yapılır ancak altyapı sorgulamasında çıkmıyorsa TurkNet veya diğer internet servis sağlayıcıları dönüşüm isteyemiyor.

Türk telekomun internet sayfasında sorgulama yaptığımda fiber alt yapı görünüyor TurkNet müşteri hizmetleri bizde görünmediğinden bir şey yapamıyoruz diyor. Benim yapabileceğim birşey varmı?

TurkNet 'e destek kaydı oluşturup, aynı binadaki komşularınızın aktif fiber aboneliği olduğunu söylediniz mi? Aynı binada aktif fiber kullanan komşularınızı referans göstererek sizinde fibere geçişiniz yapılabilir.

Türk Telekom müdürlüğüne giderek düzeltilmesini isteyebilirsiniz.

Selamlar @clashasan, Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden kayıt oluşturduysanız ve sonuç alamadıysanız yerel sağlayıcı bölge müdürlüğünü ziyaret ederek port uygunluğunu öğrenebilirsiniz.