Fiber altyapı almak munkunmu

selam
türktelekomun fıber altyapısı yenıden dosendı 2 ay once kablolar ılave edıldı butun logarlar bakımdan gectı evım ana yola sıfır 3 mt karsımda telekom logarı var fıber gecıyor ıcınden dıbımdekı logar ek konulur ıstendıgı takdırde dedıler ek olacak yere 10 mt fazla olması lazım dedıler rıca ettım 10 mt rulo seklınde ıcıne bıraktılar gıden kablodan
eve kadar cekılı altyapı olmadıgı ıcın adreste fıber gorulmez mecburen.
tek ozel bına 12 ay otuyorum kendımıze aıt.
TurkNet 'e fıber gecıs ıstesem altyapı turktelekom oldugu ıcın eve kadar fıber baglatabılıyormu TurkNet ten fıber abonesı olarak devam ederek yıne…(telekom dan TurkNet ınternet alabıldıgı ıcın)…
normalde TurkNetın vdsl abonesıyım turktelekom altyapısı ıle.

Merhabalar, yerel sağlayıcı fiber altyapısıyla hizmet verebiliyoruz. Altyapı aktif olduğunda paket değişikliği talebi iletebilirsiniz.

1 Beğeni

Selam…TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi uzerinden yazdim evimin onunden fiber gectigini turktelekomun evime turknetten fiber almak istiyorum diye.aradilar sonra telefonla mh onay alip basvuruyu aldilar…ilerleyen gunlerde ne olur bakalim.

Yanlış anlaşılma olmuş büyük ihtimal Türk telekoma başvurmanız lazım alt yapı için TurkNet telekoma alt yapı talebi açmıyor ben çok sordum zamanında bunu.

1 Beğeni

turktelekomada basvurdum evıme altyapı fıber ıstıyorum diye logar evınmın arsanın yanında yoldan 2 mt kazı var baska bır yer yok diye 2,5 ay oldu sonuc cıkmadı onay gelmecek herhalde dedıler …belkı TurkNet baglatabılırmı acaba dıye dusundum …
fiber fiber dıyorlar reklam v.s superonline ve turktelekom kablolarını cektı alamıyoruz cok garıp bir durum.eve altyapı vermezlerse nasıl alacazkı…

Müstakil mi ev? Diğer binalara çektiler mi? 2 firmaya da başvurun binaya çekmeleri için bize 4 ayda geldi ben hep twitterdan uğraştım Ümit Önal ve Yusuf Kıraç sayfalarından sürekli yazdım bilgi aldım vs. Bana sürekli plana aldık onay bekliyor deyip durdular, en son biri planlarda görünmüyor dedi baya tartıştık nasıl yok sürekli plana aldık onayda dediniz falan diye 1 hafta sonra geldiler 2 binaya da çektiler.

müstakil tek ev…burdaki mimari yapılar zaten 2 kat max baska ızın yok ve genelde ozel…
superonline sıte olursa ok veya en az 5 kıs dedı olmaz dedı.
turktelekomdan altyapı ıstedım 2,5 ay oldu oda daha onay gelmemeıs tek ev herhalde onay vermecekler oyalıyorlar.hatta dedım telekom altyapı saha calısanına bazı parcalarını ben alayım kolaylık olsun bişi cıkmadı
TurkNet aklıma geldı bulundugunuz boglede fıber var dedı dedım arsamın onunden gecıyor basvuru aldılar altyapı tt kullanacagı ıcın artık yıne tt kalacak baglarız baglamayız dıye :(( sansımızı denemekten baska care yok baglatmak ıcın gerekenı yapacagım TurkNet olursa benım ıcın + zaten su vdsl kullandıgım da TurkNet 2 yıldır abonesıyım…
fıber kablolar cekılırken basındaydım superonlıneın evın ustune logar koydular ek yapılabılır musaıt dedıler
turktelekom kablo cekerken rıca ettım onlarda eke musaıt fakat 10 mt bosluk olması lazım dedıler kırmadılar 10 mt rulo yaptılar ıcıne koydular.
onayı almak problem …

Ücretsiz getirebilirseniz uğraşın bence az daha dediğim twitter hesaplarına yazın. Masrafları karşılayıp müstakil evine çektirenler görmüştüm forumlarda.

1 Beğeni

bılgı ıcın sagol .twıterden denıcem dedıgınızı
zaten logara konulan 1 defaya mahsus ılk ben alacagım ıcın dagıtım kutusunu alırım dedım + bınaya takılan duvara 6 lı olan fıber kabloyu sonlandırma kutusuda alırım dedım + eve cekılen Frp Drop kabloyuda alırım dedımdi+fıberı borudan gecırcem …yanı cekerız cekmeyız dıye karara bıraksalar alacam yazdıklarımı gerısı ne kaldı loagardan bına gırıse kadar fıber ana kablo -- 2 mt beton kazı kısı var kalan yerı toprak o kadar basıtkı kendımmı kımse gormeden baglsama acaba --

twıtere yazdım bakalım yardımcı olunacakmı turktelekom tarafından sonrasında mesaj geldı ınternet sıkayetınız ıle ısleme alınmıstır bıldırım no olarak.
tek eve alacak olanında bır alternetıf yanı olması lazım,tek ozel evı olan suclu gıbı fıber veremeyız bır garıp geldı… -_-

bugun turktelekom tarafından 4440375 den arandım sosyal medya uzerınden yazmısıınız dıye evıme altyapı ıstıyorum dıye anlattım.bulundugunuz durumu bulundugunuz bolgeye bıldırelım dedıler…yıne telekom onayına kaldı 2,5 aydır bısı cıkmadı bakalım ıstemeyınce vermecekler zaten bıraz kosturcam sonuc ne olur kalır bakayım…